Jak jste spokojený se vstupem do sezony?

Pořád máme problém s tím, abychom srovnali naše výkony a nebylo to tak nahoru dolu. První dvě kola byla výborná, pak už se nám zase vytratila taková ta jistota. Začínala se objevovat nedisciplinovanost, která nás málem stála i utkání s Boleslaví. Jsem rád, že jsme včas dostali facku ve Varech. To byla tragédie. S Libercem už to byl parádní zápas, ten jsme prohráli jen naší nedisciplinovaností.

Máte představu, co se stalo ve Varech?

Tam nebylo z naší strany vůbec nic. Poprvé šel do branky Ondra Zelenka, ale absolutně to nebyla jeho vina. Kluci ho v tom už od rozbruslení nechali vykoupat, nenechali ho šáhnout na puk, pálili to tam jak blázni. Pak to byl jeden velký chaos. Ale jsem rád, že jsme tu facku dostali takhle brzo.

Čtyřikrát vaše zápasy rozhodovaly nájezdy, třikrát jste v nich podlehli. Zaměřujete se na to nějak?

Samozřejmě kluci v tréninku nájezdy jezdí. Pak na někoho v zápase ale dolehne tíha okamžiku a zapracuje i psychika. Borec, který to na tréninku proměňuje s přehledem, pak udělá věc, kterou na tréninku nedělá. Je to prostě tak.

Co říkáte na dosavadní výkony brankáře Zajíčka?

Jsem rád, že Zajda potvrzuje svoje kvality. Je to kluk, který poctivě pracuje na ledě i mimo něj. Jsme rádi, že ho tu máme. Momentálně je to náš nejlepší hráč.

V některých kláních vám pomáhali Myšák nebo Svoboda. Vidíte nějaký rozdíl ve hře s nimi a bez nich?

Je to těžké. Kluci přijdou bez nějakého tréninku, hned vletí do zápasu. Skočit z chlapského hokeje do juniorského je hrozně těžké. Samozřejmě se zvedne ofenzivní síla. Ale soupeři je znají, chtějí se na ně vytáhnout. Pro kluky je to hrozně těžké.

Velké změny přes léto prodělala obrana. Jak jste zatím spokojený s defenzivní činností?

Obrana je největším problémem. Jednoznačně. Robert Bártek teď akorát sundal sádru, Viedemann se rozhodl jít, jak on sám říkal za kvalitou, kterou tady sice moc nepotvrzoval. Je tady Jonák a Miškovič. Jsou to mladí beci, kteří toho loni moc nenahráli, ať už z důvodu výkonosti nebo zranění. Letos jsme je tam dali. Stejně jako chceme víc zapracovat Ondru Zelenku, tak musíme zapracovat i tyhle mladé obránce.

Proti Boleslavi letos poprvé nastoupil Adam Šubrt. Proč nehrál od začátku ročníku?

Šuby byl zraněný. Zranil se už v přípravě. Teď musel trochu potrénovat. Má dost velké mezery v silové přípravě, kdy na to, jak je velký, tak je slabý. Na tom musí hodně zapracovat.

Kapitánskou pásku má nově Ondřej Dufek. Co vás k tomuto kroku vedlo?

Chtěli jsme, aby se Bárty soustředil jen na svoje výkony. Přeci jen to céčko znamená větší zodpovědnost za mužstvo a my jsme byli přesvědčení, že když mu ho sebereme, tak se bude soustředit na sebe. Mělo by mu to pomoct.

Když se vrátíme k juniorské kauze, myslíte, že je řešení svazu nahradit soutěž pohárem dobré?

Mně je to jedno, já jsem jen rád, že hrajeme. Neumím si představit, že by nám tady kluci z osmnácti týmů seděli a nehráli. To by bylo ještě horší. Pokud vím, tak je to na právnících. Svaz má dost kompetentních lidí, aby si to pohlídal a rozhodl.