Rozhovory 10.03.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Musíme se více prosazovat a méně ztrácet puky ve středním pásmu, velí Martin Látal

Ve druhé třetině mohla díky němu vstřelit Verva vyrovnávací gól. Rychlonohý útočník Látal chtěl překvapit Mazance, ale v inkriminovaném momentu přišel faul od jednoho z domácích hráčů. Severočeši měli poté k dispozici trestné střílení, to však nebylo proměněno.
První zápas předkola play-off začal v ostrém tempu, po dvou minutách přišlo první litvínovské vyloučení. To domácí dokonale pomstili a prosadil se Jergl. Chemici neztráceli naději a byli Hradci vyrovnaným soupeřem. Rozhodující moment nastal ve druhém dějství, když Zdráhal neproměnil trestné střílení. Litvínov byl sice aktivnější, ale v závěru znovu inkasoval.

„Na předkolo se těší každý hráč,“ popsal své pocity Martin Látal, mimo jiné bývalý hráč hradeckého Mountfieldu. „Je to vrchol sezony,“ dodal. Na ledě ČPP Arény odehrál 38 zápasů, a tak dobře věděl, co čekat. „Hradec výborně napadá, potom ale přišel klasický beton,“ hodnotil strategii soupeře po vstřelení první branky.

„Těžko jsme se dostávali přes střední pásmo,“ hledal chyby. „Nesmíme ztrácet puky ve středním pásmu, kde Hradec výborně napadá,“ nastínil rychlý útočník. „Musím vyzdvihnout Marka Mazance, který předvedl super zákroky,“ smekl klobouk před brankářem Mountfieldu. „Škoda, že to nedopadlo,“ dodal hořce.

„Nadále budeme hrát naši hru. Musíme se více prosazovat a proměňovat přesilové hry,“ pravil na adresu dalších kroků. „Věřím tomu, že to přinese ovoce,“ pokračoval bývalý forvard Pardubic. „Doufám, že to zítra prolomíme,“ zavelel Látal. Ohlédl se rovněž za kuriózním vyloučením Františka Lukeše. „Nechci to ani komentovat,“ odvětil lakonicky. 
Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >