Plzeň má vítěznou sérii, ale i přesto je výsledek velmi krutý…

Je to ostuda z naší strany. Špatně jsme přistoupili k utkání, viděli jsme, že dobře bruslí. Také jsme jim neměli dávat šance v přesilovkách. Problém byl v osobní nedisciplinovanosti každého hráče, skrze ně jsme jim nabídli hodně šancí. V přesilových hrách to pramení, máme s nimi problémy každý zápas. Dneska rozhodla nedisciplína jak od nových hráčů, tak i od ostatních, takže budeme muset asi přejít k nějakým tvrdším opatřením.

Litvínov má hodně zraněných hráčů…

Na to se nejde vymlouvat, když je hodně zraněných hráčů, tak dostávají příležitost mladší kluci nebo hráči z první ligy. O to víc musíme hrát jednodušší hokej, a ne jim nabízet šance, tak jako jsme to udělali dnes. Opravdu říkám, že je třeba hrát jednoduchý hokej a nevím, proč to neděláme.

Vstřelil jste branku na 4:1, myslíte, že se s tím zápasem dalo ještě něco udělat?

Určitě, ale my jsme opět začali třetinu nekoncentrovaně. Klíčem byla špatná rozehrávka, také jsme nedokázali vyvézt puk ze třetiny. To je také problém, který máme celou sezonu. Dnešní hokej není o krásných akcích, ale o přetlačení soupeře. Přesně tohle jsme dneska neudělali, ztráceli jsme zbytečně puky.

Litvínov střídá dobré výkony s horšími, co na to kabina? V jakém rozpoložení je tým?

Jak jsem řekl, v jednoduchosti je síla. Musíme navázat na výkony proti Liberci nebo Brně a začít hrát jednoduchý přímočarý hokej. Důležité je, aby to pochopil celý tým a začal hrát tímhle stylem.