A-tým 25.04.2020
Autor: Ondřej Mach

Momenty sezony 2019/20: Open Air, návrat Kýhose nebo napínavý finiš

Uplynulá sezona nebyla z litvínovského pohledu ani zdaleka úspěšná, přesto v ní došlo k řadě zajímavých okamžiků. Které jsou ty nejvýraznější?

Open Air v Drážďanech

Litvínov se na hokejový svátek připravoval velmi dlouho a výsledek stál za to. V Německu padl divácký rekord extraligy, na zápas se Spartou zavítalo 32 009 fanoušků, kromě toho se jednalo o první utkání nejvyšší soutěže, které se hrálo za hranicemi České republiky. Jedinou kaňkou byla porážka v poměru 2:3. 

Úspěšná mise trenéra Kýhose

Když se na konci listopadu řešilo, kdo mužstvo po rezignaci Jiřího Šlégra povede, sáhlo vedení k litvínovskému srdcaři Vladimíru Kýhosovi. Zkušený kouč svůj úkol splnil, tradiční klub se v extralize udržel. Kýhos však na lavičce chemiků pokračovat nebude, tým převezme mladý slovenský trenér Vladimír Országh. 

Přestupová trefa? Richard Jarůšek

Litvínovu se během uplynulé sezony povedlo přivést řadu kvalitních posil, jedno jméno ale mezi ostatními vyčnívá. Richard Jarůšek dorazil na sever Čech na začátku září a od prvního utkání se zařadil mezi klíčové muže černožlutých. Vousatý bojovník kromě bodového příspěvku nevypustil jediný souboj a rval se o každý centimetr ledu, sezonu navíc zakončil jako nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec týmu. 

Myšák odešel bojovat o NHL do Kanady

Po domácím juniorském mistrovství světa se o tom spekulovalo, několik dní po začátku nového roku se odchod Jana Myšáka stal skutečností. Litvínovský talent i vzhledem k situaci A-týmu zamířil do kanadského juniorského týmu Hamilton Bulldogs. Sedmnáctiletý útočník se v zámoří zadaptoval výborně: ve 22 zápasech vstřelil patnáct branek a přidal deset asistencí. Jak vysoko bude na letošním draftu?

Lopata a krumpáč před kabinou

V době zřejmě nejhlubší krize dostali hráči po listopadové prohře v Hradci Králové jasný vzkaz. Fanoušci z oficiálního litvínovského fanklubu umístili před vchod do šatny lopatu a krumpáč. Zpětně to možná působí humorně, tehdy ale do smíchu nikomu nebylo. Naštěstí pro Vervu to dobře dopadlo. 


Exotická posila se švédským pasem

K příchodům během sezony se ještě jednou vrátíme. Klubu se v prosinci podařilo získat útočníka Edwina Hedberga původem z Kolumbie. Ten se stal prvním hokejistou tmavé pleti, který v Litvínově působil. Šikovný forvard na sebe upozornil hned ve třetím duelu, kdy Forsbergovou kličkou rozhodl vypjaté nájezdy proti Pardubicím. 

Dvě branky v jednom oslabení

Tehdy to možná hráči ani netušili, pro litvínovskou záchranu ale byl tento moment velice důležitý. V lednovém klání proti přímému konkurentovi v podobě kladenských Rytířů se chemici dostali do vedení dvěma góly v jednom oslabení. Autory branek se stali Ondřej Jurčík a Samson Mahbod. 

Zápas o všechno s Kladnem

Kdyby 6. března dorazil do Litvínova nezaujatý pozorovatel, nejspíš by neřekl, že proti sobě hrají dva poslední týmy extraligy. Duel proti Kladnu měl všechno, co si hokejoví příznivci mohli přát: přes vynikající atmosféru, po skvělé góly, až k litvínovskému vítězství. 

Zápasy - Dorost včera

Parádní obrat dorostu! Litvínov i přes špatný vstup ovládl derby proti Chomutovu

Ch o m u t o v - První utkání nové sezony má pro litvínovské dorostence vítězný konec. Černožlutí sice na ledě Pirátů po dvaceti minutách prohrávali o tři branky, nakonec ale zvítězili 6:3. Hattrickem se blýskl útočník Jan Šprynar.
Více >
Preview - Dorost před 2 dny

Sezona začíná i dorostu! Litvínov změří síly s Chomutovem a Mladou Boleslaví

Po velmi dlouhé pauze odstartuje nový soutěžní ročník i pro litvínovské dorostence. Černožlutí se ve čtvrtek představí na ledě Chomutova, o dva dny později pak doma přivítají Mladou Boleslav. Podaří se jim do sezony vstoupit vítězně?
Více >
Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce společně s Nadací Unipetrol poslalo děti na ozdravný pobyt

S Kontom našeo srdce jsme vyjeli do Starých Splavů za šestnácti dětmi z Dětského domova Hora Svaté Kateřiny, kde si užívaly týdenní ozdravně sportovní pobyt. Na tuto rekreaci pro děti, které nemohly během prázdnin opustit svůj domov, přispěli rovným dílem Nadace Unipetrol a Konto našeho srdce, a to částkou 50.000 Kč. Šek na tuto částku přijeli...
Více >