Tiskové zprávy 29.11.2018
Autor: Tisková zpráva

Mistr světa Lukáš Kašpar se vrací do Litvínova!

Verva se dohodla s brněnskou Kometou na uvolnění Lukáše Kašpara. Litvínovský odchovanec se tak vrací do svého mateřského klubu. Do Litvínova přichází na trvalý přestup. Mistr světa z roku 2010 se stává výraznou posilou litvínovského celku v probíhající sezóně.
Mistr světa a litvínovský odchovanec se vrací domů. Lukáš Kašpar působil v Litvínově naposledy v sezóně 2003/2004, poté zamířil do kanadské juniorky. Přes farmu v AHL se vypracoval až kanadsko-americké NHL, kde za San Jose nastoupil k 16 zápasům, ve který si připsal 2 góly a 2 asistence. Ze San Jose odešel do finské nejvyšší soutěže, kde nastupoval za Kärpät Oulu, se kterým vyhrál mistrovský titul.

Český reprezentant odehrál také 402 utkání v ruské KHL a patřil v ní k nejproduktivnějším českým hráčům. Připsal si 261 kanadských bodů za 108 gólů a 153 přihrávek. Litvínovský odchovanec je i úspěšný reprezentantem své země. Na MS U20 získal poslední bronz, jeho reprezentačním vrcholem byl titul mistra světa v roce 2010, kde se stal českým žolíkem v samostatných nájezdech. Na MS v roce 2012 ke zlaté medaili přidal ještě bronz. 

Na začátku letošní sezóny se upsal mistrovi posledních dvou let Kometě Brno. Letos v extralize nastoupil k 22 utkáním, ve kterých vstřelil 6 gólů a přidal 7 asistencí. Litvínov tak získal velkou posilu do probíhající sezóny. “Měli jsme o Lukáše velký zájem už před sezónou. Bohužel to nedopadlo, ale dnes se naskytla příležitost ho získat. Přichází k nám další z litvínovských odchovanců s obrovskými zkušenostmi z KHL, NHL i reprezentace. Věříme, že nám pomůže zlepšit produktivitu,” říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Lukáš Kašpar by měl výrazně posílit litvínovskou produktivitu, která v posledních utkáních Vervu trápí. “Je to hráč s velkým citem především v přesilových hrách, které nám v letošní sezóně prozatím moc nejdou. Proto věříme, že svým příchodem a zkušenostmi nám pomůže přesilové hry zvednout,” uzavírá. 

Statistiky Lukáše Kašpara:

Rozhovory - Junioři včera

Letní příprava v Litvínově? Tréninky jsou náročné, říká Lukáš Klika

Společně s litvínovskou juniorku se na další sezonu připravuje i klubový odchovanec Lukáš Klika. Patnáctiletý brankář má za sebou první ročník ve finském týmu TuTo. Jak ho hodnotí a co pro něj bylo v zahraničí nejtěžší?
Více >
Žáci 21.05.2019

SOUHRN: Šestá třída zakončila sezonu na pátém místě

V dalším souhrnu žákovských sezon se budeme věnovat uplynulému ročníku šesté třídy. Ta po nepříznivé sérii ze začátku dokázala zlepšit svoje výkony a nakonec obsadila páté místo.
Více >
Junioři 17.05.2019

PŘEHLED: Statistické porovnání sezon juniorů

V tomto článku se podíváme na to, jak si junioři vedli v různých statistikách oproti loňské sezoně. V jakých aspektech hry se zlepšili a v jakých zhoršili? Odpověď naleznete níže.
Více >