Preview A-tým 04.12.2021
Autor: Kamila Stříteská

Mikulášské podkrušnohorské derby, Verva míří do Karlových Varů

Po třech prohrách si chemici zkusí napravit chuť na ledě karlovarské Energie. S energetiky se litvínovským hokejistům podařilo v prvním vzájemném utkání v letošní sezoně uspět. Zápas začíná v 15:30.

Z kabiny Litvínova

Verva má za sebou tři prohraná klání, z čehož poslední se konalo v pátek. Na domácím ledě Litvínov hostil Olomouc. Hosté vkročili do utkání lépe a po 25. minutách si vytvořili dvoubrankový náskok. Chemici dokázali během jedné minuty srovnat, nejprve snížil Matěj Chalupa, jenž tečoval střelu Stříteského. Vyrovnávací branku měl na hokejce Ondřej Baláž, pro něhož to byla první branka v extraligové kariéře. Olomoučtí posléze přidali další dvě branky a Verva musela znovu dotahovat. Nepříznivé skóre usměrnil Matúš Sukeľ v 56. minutě. V závěru zápasu se domácím nepodařilo skórovat při hře bez brankáře a Olomouc tak vyloupila Stadion Ivana Hlinky.

„Dobré mužstvo nemůže prohrát třikrát za sebou. Nejde hrát s takovým přístupem. K mužstvu jsem trošku důrazněji promluvil,“ prozradil po zápase trenér Vladimír Růžička.

Z kabiny Energie

Karlovarští mají oproti chemikům prohrané dva zápasy. V 35 body se nachází na 11. místě. Naposledy se energetici utkali v západočeském derby s Plzní. Vyrovnané utkání nakonec dopadlo ve prospěch Plzně. Na konci první třetiny otevřel skóre David Jiříček, domácí přidali další gól ihned v první minutě druhého dějství zásluhou Dzierkalse. Ve 33. minutě snížil Jiří Kulich, ale v závěrečné dvacetiminutovce si Plzeň vzala dvoubrankové vedení zpět. V 52. minutě upravil výsledek na konečný 3:2 Jiří Černoch.

„Já si myslím, že to bylo dobré a bojovné utkání z obou stran. Dobře jsme do vstoupili do zápasu, vytvořili jsme si několik dobrých příležitostí, které jsme ale neproměnili. Naopak jsme dostali do šatny smolný gól, který domácí nakopl. Bohužel jak skončila první třetina, tak začala i ta druhá. Pro nás dvě nešťastný branky, které daly domácím klid na hokejky,” zhodnotil výkon Tomáš Mariška.

Branky a nahrávky:
36. M. Chalupa (Stříteský, Hrbas), 37. O. Baláž (Kudrna), 56. Sukeľ (Kudrna, Balinskis)
-
12. David Krejčí (J. Knotek, J. Káňa), 25. Kucsera (Dujsík, Řezníček), 39. Kunc (Kusko), 42. Nahodil (David Krejčí)

Výsledek: 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
20. Jiříček, 21. Dzierkals (J. Dufek, Mertl), 48. Schleiss (Čerešňák, Bulíř)
-
33. Kulich (Flek), 52. Černoch (Immo, T. Rachůnek).

Návrat po pauze! Dorost čekají venkovní zápasy s Chomutovem a Kladnem

Litvínovští mladíci odehráli poslední soutěžní utkání 8. ledna, od té doby marně vyhlíží návrat. Kýžená chvíle nadejde tento čtvrtek, kdy vyrazí na žhavý chomutovský led. O víkendu pro změnu odcestují na Kladno a změří síly s tamními Pracovními zálohami.
Zápasy - Junioři 22.01.2022

Drama až do samého závěru. Junioři padli s Mladou Boleslaví 0:2

Litvínovský nabitý víkend pokračoval, mladé naděje čekal důležitý souboj s Mladou Boleslaví. Bruslaři se nachází ve zcela odlišné situaci než Severočeši. Chemikům jde totiž o každý bod, protože aktuálně obývají nepostupové příčky.
Zápasy - Junioři 21.01.2022

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.