„Byl to těžký zápas,“ vydechl na úvod Moravčík. „Bylo důležité, že jsem na začátku získali klid a po inkasovaných gólech jsme nepanikařili,“ stručně shrnul pocity z prvního zápasu. V pátečním utkání strávil Moravčík na ledě skoro 27 minut, což je velká porce minut. „Počítal jsem s tím a jsem za to rád,“ komentoval svůj ice time. „Trenéři mě na to připravili,“ dodal.

Výměna byla ohlášena v průběhu týdne. Litvínov nabídl Plzni Adama Jánošíka, který patřil k nejlepším bekům na severu Čech. Opačnou cestou putoval právě Moravčík. „Kluci chtějí bojovat,“ řekl o náladě v týmu. Pro českého reprezentanta šlo doslova o šok, protože se přesunul z prvních pater tabulky na samotný chvost. „Musíme pokračovat v takových výkonech,“ pokračoval optimisticky.

Na ZS Ivana Hlinky probíhala v týdnu čistka, která se dotkla několika hráčů. Kádr opustil Kašpar, Kubát či Mikúš. „Atmosféra byla sice trochu tišší, ale zlepšilo se to,“ přiblížil rozpoložení týmu. „Přišel jsem s čistou hlavou a doufám, že svoje nadšení přesunu i na kluky,“ pokračoval.

Litvínovu se proti Kladnu dlouhodobě daří, v aktuálním ročník vyšla vždy lépe Verva. „To jsem ani nevěděl,“ reagoval s úsměvem Moravčík. „Dnešní utkání se povedlo, ale jsou tam stále věci, na kterých musíme zapracovat,“ podotkl upřímně obránce. „Chci týmu pomoci, protože Extraliga do Litvínova prostě patří,“ pravil na závěr.

Celý rozhovor s Michalem Moravčíkem: