„Dneska jsme měli vyhrát za tři body,“ řekl hned na úvodu pozápasového rozhovoru. „Jsem ale rádi za zisk extra bodu navíc,“ dodal pokorně. Klíčem k úspěchu byly především dvě branky, které padly v rozmezí minuty. „Šli jsme jednoduše do rány, následovala střela a gól,“ komentoval branku Adama Jánošíka, na které se podílel asistencí. „Ve druhém případě jsme šli do úniku a Myši doklepával,“ přiblížil Štich druhý zářez.

„Snažíme se tlačit do branky, ještě to není stoprocentní, ale dneska to bylo ubojované,“ vzpomněl při svých slovech především na Jiřího Šlégra a jeho taktiku. Ex-chomutovského hráče rovněž mrzela ztráta jednoho bodu, jelikož v samém závěru měl velkou šanci Lukeš. „Škoda, že jsme osmnáct vteřin před koncem nedali gól, Frantovi to přeskočilo hokejku, jinak by skóroval do prázdné branky,“ řekl bek.

Pro obránce, který má zámořské zkušenosti, šlo o zajímavý zápas, protože v ročníku 2017/18 oblékal rytířský dres. „Nevnímám to,“ uvedl s nadhledem. Fanoušci si mohli také všimnout, že se černožlutá věž několikrát opřela do legendární „68“. „Jak jinak mu chcete vzít puk? Má dvoumetrovou hokejku, je šikovný, má pořád rychlé ruce. Takže když ho chcete odstavit od puku, musíte hrát trochu do těla,“ usmíval se Štich. „Klobouk dolů před ním, co dokázal a dokazuje,“ smekl poklonu slavnému Džegrovi.

Verva se díky vítězství posunula na jedenáctou příčku a přeskočila právě Kladno. „Hrálo se o hodně, je za námi první čtvrtina sezony a my musíme sbírat body,“ komentoval tabulkové postavení Litvínova. „Musíme se ale soustředit sami na sebe a na naše výkony,“ reagoval na otázku, zda sleduje i ostatní týmy.

Celý rozhovor s Davidem Štichem:

Postup tabulkou směrem vzhůru hodnotil také Jakub Petružálek, střelec rozhodující branky. „Pro nás je dobrý každý bod, dnes nám to dodá i trošku sebevědomí,“ uvedl bezprostředně po zápase. „Dnes jsme šedesát minut tvrdě pracovali, bohužel nám to nevyšlo a nezískali tři body,“ smutně poznamenal.

„Snažíme se soustředit přímo na nadcházející zápasy,“ nastínil Petružálek. Fanoušci Vervy měli v hlavách poslední utkání, kdy byl Litvínov aktivnější, ale poté vždy přišel kolaps a černožlutí selhali. „Jsem rád, že jsme neměli výpadek jako v minulých zápasech,“ přemítal mostecký rodák. „Nesmíme mít hluchá místa, to se prostě nesmí stávat,“ přesně pojmenoval problém. „Dnes jsme byli více koncentrovaní, věnujeme se tomu na tréninku a myslím si, že už je to pomalu vidět,“ pokračoval.

Petružálek v letošní sezoně nasbíral už devět bodů za 4 góly a 5 asistencí. Právě jeho čtvrtý gól skončil za zády gólmana Godly. Hanzl nahodil puk před domácí branku, kde se ho ujal právě Petružálek. Ten mazácky obešel brankáře a zasunul kotouč do branky. „Nečekal jsme, že jejich brankář vyjede,“ řekl o průběhu akce zkušený útočník. „Modlil jsem se, aby to nechytil, když jsem si potáhl kotouč do strany. Vůbec bych se ale nedivil, kdyby to chytil,“ dodal hořce forvard.

Celý rozhovor s Jakubem Petružálkem: