Už přebolelo, že jste se na republice nemohli pokusit o obhajobu titulu?
Samozřejmě mě to mrzelo, ale hned po tom, jak jsem se to dozvěděl, jsem se začal soustředit na novou sezonu, abych se dostal do dorostu.

Z týmového hlediska se vám znovu velice dařilo…
Povedlo se nám to jako minulou sezonu. Ale měli jsme zápasy, které jsme neodehráli dobře.

Například poslední klání proti Kladnu.
V naší skupině bylo málo kvalitních soupeřů a na to jsme v tom utkání doplatili. Šli jsme do něj tak, že se o nic nehraje a zápas už je vyhraný. Ve sportu to takhle ale nikdy není a nebude.

Na které duely ses během roku těšil nejvíc?
Asi na ty proti kvalitním soupeřům, protože jsme si zahráli rychlý hokej.

V čem vidíš vaší největší sílu?
Máme hodně talentovaný ročník. Myslím si, že naše největší síla byla v útoku.

Nebylo těžké zůstat nohama na zemi, když se vám příliš soupeřů nemohlo rovnat?
Samozřejmě, že bylo. Do zápasů se chodilo tak, že neprohráváme, jak už jsem zmínil. Tak to ale nejde.

Co říkáš na čtyřfázový turnaj Sev.en Cup?
Bylo to zpestření sezony. Zahráli jsme si proti kvalitním soupeřům, které jsme ve své skupině neměli.

Ročník se ti hodně povedl i z osobního hlediska. Jak jsi byl spokojený se svými výkony?
Byl jsem za ně rád. Nejvíc jsem se ale těšil na mistrovství ČR, které se bohužel nepořádalo.

Na čem je postavená tvoje hra?
Rád tvořím hru. Vždycky mám radši pěknou nahrávku než gól.

Někteří tvoji spoluhráči letos dostali šanci v dorostu. Jak vnímáš, že ty jsi to štěstí neměl?
Mrzelo mě to, ale soustředil jsem se na svoje výkony v deváté třídě.

Myslíš, že jsi připravený na přechod do starší kategorie? V čem to podle tebe bude jiné?
Doufám, že ano. Připravoval jsem se na to celou karanténu, než jsme začali trénovat. Bude to rychlejší hokej a všechny týmy budou vyrovnané.

Máš nějaký osobní hokejový cíl?
Mám dětské hokejové sny, ale teď je můj hlavní cíl dostat se do extraligy dorostu.