Rozhovory 19.01.2019
Autor: Tereza Čubanová

Marek Trončinský: Je tu zdravá atmosféra, líbí se mi v Litvínově

Verva porazila Tygry. Na ledě Liberce zvítězila 3:2 a přerušila tak libereckým dlouhou sérii výher na domácím ledě. V bráně se po krátké pauze představil Jaroslav Januse. Poprvé v litvínovském dresu naskočil na led obránce Marek Trončinský. Jak hodnotí zápas a nejen to, si přečtěte níže.

Jaký byl první zápas v litvínovském dresu?

"Super! Vyhráli jsme. Jsem rád, že jsem sem přišel a vyhrálo se! Opravdu jen pozitivní dojmy, z celkové atmosféry, paráda."

Co bylo dnes klíčové k vaší výhře?

"Řekl bych, že bylo na obě strany hodně šancí a my jsme jich proměnili víc."

Jak pro vás byla náročná třetí třetina, kdy Liberec hodně ke konci tlačil?

"Já jsem naštěstí nebyl na ledě. Já bych se z toho asi nedostal. (smích) Ale kluci to tam ubránili, zblokovali, takže paráda."

Jak jste si zvykl na přenusy a na to, že se vždy musíte zapracovat do nového týmu?

"Tak v Litvínově znám v podstatě úplně všechny. Já vlastně bydlím v Ústí nad Labem, takže to mám kousek. S plno lidmi jsem hrál nebo jsem se s nimi už někde potkal. Takže v pohodě."

Mění se nějak Vaše role v týmu?

"Vždy když někam jdu, tak chci být nejlepší. Takže se budu snažit být i tady nejlepší v týmu. Jsem rád, že jsem v Litvínově, ale samozřejmě držím dál Pardubicím palce." 

Oživení pro Vás ta změna?

"To ano. V Pardubicích je teď atmosféra nepříjemná. Dnes zase prohráli se Třincem, takže škoda, nevím co mám říct.." 

První zápas za Pardubice jste hrál také v Liberci, vyhráli jste a teď zase. Vzpomněl jste si? 

"Jojo, vzpomněl, už když jsem koukal, kde hraje Litvínov. Ale za Pardubice jsem přišel bez tréninku, šel jsem rovnou do zápasu. Teď už jsem se stačil trošku aklimatizovat. Ale je to takové specifické i jsem tady hrál."

Takže sem jezdíte rád?

"Tak dá se to tak říct, ale s Pardubicemi jsme tu poslední zápas prohráli. Ale teď jsem rád. Taková zdravá atmosféra, líbí se mi v Litvínově. Doufám, že budeme vyhrávat a sbírat body!"

Liberec jedenáctkrát za sebou vyhrál doma až do teď. Jak těžké to bylo ukončit?

"To jsem ani nevěděl. Ale každá série někdy končí. Vím, že tady hrají dobře, jsou nahoře. Ale přijeli jsme s tím, že si chceme něco odvézt a tři body jsou parádní!"

Rozhovory - Junioři včera

Letní příprava v Litvínově? Tréninky jsou náročné, říká Lukáš Klika

Společně s litvínovskou juniorku se na další sezonu připravuje i klubový odchovanec Lukáš Klika. Patnáctiletý brankář má za sebou první ročník ve finském týmu TuTo. Jak ho hodnotí a co pro něj bylo v zahraničí nejtěžší?
Více >
Žáci 21.05.2019

SOUHRN: Šestá třída zakončila sezonu na pátém místě

V dalším souhrnu žákovských sezon se budeme věnovat uplynulému ročníku šesté třídy. Ta po nepříznivé sérii ze začátku dokázala zlepšit svoje výkony a nakonec obsadila páté místo.
Více >
Junioři 17.05.2019

PŘEHLED: Statistické porovnání sezon juniorů

V tomto článku se podíváme na to, jak si junioři vedli v různých statistikách oproti loňské sezoně. V jakých aspektech hry se zlepšili a v jakých zhoršili? Odpověď naleznete níže.
Více >