V přímém souboji o čtvrté místo jste porazili Plzeň vysoko 6:2. Jak bys zhodnotil zápas?

Měli jsme rychlý vstup do utkání, kdy se nám povedlo vstřelit tři branky během deseti minut. Zbytek zápasu jsme Plzeň k ničemu nepustili a pouze jsme kontrolovali skóre.

Už ve 35. minutě jste vedli šestibrankovým rozdílem, soupeře jste také výrazně přestříleli. Co zapříčinilo tak velkou dominanci?

Jak už jsem řekl, dali jsme rychle tři góly díky velkému počtu střel na bránu. Nic velkého jsme nevymýšleli, obránci i útočníci se to snažili nahazovat na bránu a padalo to tam.

V utkání jsi zapsal dva body za gól a asistenci, bodoval jsi tak už šestkrát v řadě. Proč myslíš, že se ti teď tak bodově daří?

Tak určitě jsem rád, že se mi momentálně daří a mohu pomoct týmu. Poslední zápasy jsem hrál s Přémou Svobodou, se kterým si to umíme kombinačně nahrát a dát z toho góly, takže jsem rád, že jsem to přenesl i do dalších zápasů, kdy už jsme spolu nehráli.

V průběhu ledna jste měli sérii pěti porážek, po které jste klesli z prvního místa.

Byly to dva tripy na Moravu. Nevím, jak si to vysvětlit, jestli jsme byli unavení z cesty nebo co se stalo, každopádně jsme tam rozdali hodně bodů. Ale kdyby zápas v Třinci skončil 6:6, tak by se nikdo nedivil, měli jsme tam snad nejvíc šancí ze všech zápasů a paradoxně jsme nedokázali vstřelit žádnou branku.

V posledních dvou domácích zápasech jste porazili Liberec i Plzeň. Co se změnilo oproti předchozím utkáním?

Myslím si, že proměňování šancí, začali jsme víc střílet na branku. Často na to doplácíme, že hodně šancí neproměníme.

O víkendu vás čekají Budějovice a Salcburk. S čím na jih pojedete?

Jedeme si tam pro body, protože poslední zápasy venku jsme jich rozdali až moc. Se Salzburgem budeme hrát poprvé v sezóně, tak uvidíme, s čím nás překvapí.