Reprezentace 12.05.2017
Autor: Redakce

MS 2017 (4): Nádeničina, ale zvládnout se musí

Český tým vstoupil ve čtvrtek s Norskem do své druhé, tak trochu nádenické fáze bojů v základní skupině šampionátu.
Zdlouhavý systém sedmi v podstatě kvalifikačních zápasů není moc šitý na míru silným celkům. Zvládnout se ale musí, i když outsiderů ubývá, ba prakticky vymizeli. A skončit z osmi týmů v tabulce do čtvrtého místa chce jediné – pravidelně bodovat!

Takže i dvoubodová výhra nad Norskem (1:0p) se počítá. Už proto, že znamenala dostižení soupeře v tabulce a zajištění lepšího umístění v případě bodové rovnosti díky lepšímu vzájemnému zápasu.

Pavel Francouz si znovu nezachytal moc, naopak. Deset zásahů za celý zápas je spíš unikátem, podobně jako jeho pouhých šest zákroků ve druhém zápase proti Bělorusku. 

Ale byly mezi nimi hodně vážné a vzhledem k zamrzlému skóre - důležité! Efektivitou i efektivností vynikly dva lapačkou, z toho jeden v závěru zápasu. Nebýt jeho, mohlo mít Česko z utkání nulu, a nebýt druhého v prodloužení, tak jen bod.

94,12 procenta úspěšnosti zásahů na šampionátu je i z tohoto pohledu vynikající vizitka ex-litvínovského gólmana. Spolu s Robinem Hanzlem se na MS stihl i pozdravit s litvínovskými fanoušky.

Se sedmi body ze čtyř zápasů Česko ještě nic jistého nemá. Za tři body vyhrálo pouze jednou, proto je třeba se maximálně koncentrovat i na poslední tři zápasy. 

V prvním v pátek proti o záchranu hrajícím Slovincům (16:15) se bude asi motivovat nejtěžší. Soupeř zatím na turnaji ukořistil jediný bod.

V neděli Francie (16:15), to už bude jiné kafe (či spíše silné červené víno). Vždyť domácí celek se dnes může dostat výhrou nad Běloruskem na osm bodů a stále reálně usilovat o play off. Naposledy trápil Kanadu, prohrál jen o gól (2:3). Česku už by měl v neděli pomoci Sobotka z Bostonu.

Poslední duel čeká naše hráče v úterý se Švýcarskem (16:15), aktuálně druhým celkem skupiny s devíti body. V ideálním případě by si Česko v derniéře skupiny mělo už jen „vybírat“ soupeře pro čtvrtfinále, ale kdo ví, jak se už teď docela slušně zamotaná skupina ještě zamotá. Kdo by čekal, že po čtyřech kolech bude Finsko mimo postupovou čtyřku?
Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce se společností REHA 2015, s.r.o. pomohly malé Kačence z Mostu

Kačenka se narodila v roce 2008 a vlivem předčasného porodu trpí dětskou mozkovou obrnou. Postižené má horní i dolní končetiny a je odkázaná na invalidní vozík. Cena této zdravotní pomůcky převyšuje možnosti maminky samoživitelky, která pobírá pouze příspěvek na péči o dceru Kačenku. Z tohoto důvodu nás paní Barbora požádala o finanční spoluúčast...
Více >
Konto našeho srdce 08.07.2021

VIDEO: Stříhání vlasů pro Nové háro

V letošním roce jsme společně se spolkem Nové Háro a dalšími partnery a osobnostmi uspořádali již třetí ročník "Vlasatého zápasu". Tentokrát jsme pomáhali malé Matyldě z Brna, onkologické pacientce, která si přála mít vlasy i po dobu náročné léčby. Tito pacienti totiž během chemoterapií o své vlastní vlasy přicházejí a jsou vystaveni pohledům...
Více >
Junioři 23.06.2021

Tři pozvánky na první kemp. Kdo vyrazí na soustředění reprezentace do dvaceti let?

V nominaci na první přípravný kemp reprezentační dvacítky figurují tři litvínovští hokejisté. Jde o zadáka Ondřeje Baláže a útočníky Michala Guta s Lukášem Stehlíkem.
Více >