Rozhovory 10.01.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Lukeš nastřílel 250 branek! Viktor mě přivítal v klubu, směje se jubilant

Viktor Hübl oslavil rekord nedávno, nyní se dostalo i na jeho věrného parťáka Františka Lukeše. Skromný forvard zvýšil na 2:0 a zklidnil nervózní tým. Proti Pardubicím se mu dařilo i z hlediska asistencí, protože Lukeš nahrával na branku Balinskise a Pospíšila.
Nedělní střetnutí mezi Vervou a Dynamem slibovalo pořádné drama. Sázkové kanceláře mírně favorizovaly hostující tým, jejich tipy však byly daleko od pravdy. Litvínov byl po celou dobu zápasu lepším týmem. Lukeš trefil v úvodu tyčku, skóre ale otevřel obránce Balinskis. Východočeši dlouho odolávali, velkou zásluhu na tom měl brankář Klouček. V exhibici se utkání změnilo ve třetím dějství, kdy Verva slavila čtyřikrát.

„Je krásné dát 250 gólů v Extralize, ale mnohem víc si cením dnešního vítězství,“ vypověděl pokorně po zápase. Touto metou se zařadil mezi hráče jako je Petr Ton, Jiří Dopita či Ivan Hlinka. „Musím hlavně poděkovat spoluhráčům, co se mnou celou kariéru hráli,“ řekl na adresu rekordu. „Aktuálně je pro mě hlavní vítězství týmu,“ dodal rozhodně.

„To už je dávno, nevzpomenu,“ odpověděl na otázku, zda si pamatuje svůj první zásah. Ten nejcennější přišel v roce 2015, kdy de facto zajistil Litvínovu mistrovský titul. „Určitě proti Třinci,“ zavzpomínal na zlatě opentlenou sezonu.

Formace ve složení Pospíšil, Hübl a Lukeš v zápase proti Pardubicím řádila. „Daří se nám, ale chyběly nám góly,“ komentoval poslední výkony. „Šance jsme měli, občas jsme dali gól v přesilovce, ale ve hře 5 na 5 se nám nedařilo,“ pokračoval. Tatam jsou podzimní časy, kdy si Lukeš připsal nelichotivou sérii jedenácti zápasů bez kanadského bodu. „Mrzelo mě to,“ ohlédl se za neúspěšným startem sezony.

Aktuálně je Lukeš na produktivní vlně, protože v devíti startech posbíral 12 bodů, což jsou velmi pěkná čísla. „Nyní se nám daří, hlavně při přesilovkách. Dneska jsme měli jednu a tu jsme využili,“ hodnotil aktuální formu.

Litvínov se pomalu ale jistě zlepšuje, je vidět i rukopis nového trenéra. „Trápí nás koncovka, vytvoříme si hodně šancí, ale nedáme gól,“ pojmenoval problematiku zkušený útočník. Verva totiž v každém utkání soupeře přestřílí. „Dneska jsme byli produktivní a úspěšní, ale hlavně Denis Godla výborně zachytal,“ smekl poklonu maskovanému muži, který pokryl 23 střel.

Celý rozhovor s Františkem Lukešem:

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >