Po deseti zápasech se nacházíte v horní polovině tabulky. Jak jsi zatím s průběhem sezony spokojený?

Spokojený nemůžu být nikdy. Myslím, že bychom na tom byli ještě lépe, protože jsme si v hodně zápasech nechali utéct vedení.

Mnohokrát se rozhodovalo až v nájezdech. Myslíš, že to vypovídá o vyrovnanosti soutěže?

Jak už jsem říkal, většinou to bylo tak, že jsme si neudrželi vedení. Ale tím nechci říct, že soutěž není kvalitní, každý zápas je vyrovnaný. A v hodně z nich rozhoduje disciplína, se kterou máme problém.

"V zápasech rozhoduje disciplína, se kterou máme problém."

—  Lukáš Stehlík

Jaký souboj pro tebe byl nejnáročnější?

Každé utkání beru stejně. Nejvíc mě však mrzel debakl ve Varech, kde jsme prohráli vysoko 1:8.

V čem vidíš největší sílu týmu a naopak slabinu?

Největší sílu vidím v útoku a nejmenší v disciplíně.

S deseti body jsi na třetím místě v litvínovském bodování. Jak jsi spokojený se svými výkony?

Vždycky to muže být lepší, ale zatím si myslím, že to funguje dobře. Ze začátku jsem hrál s Kyslíkem a Davidem Jindrou a teď hraju s Kyslíkem a Přémou Svobodou. Sedí mi to víc, protože Přéma je taky hodně bodový hráč a rozumíme si.

"Jako střelec se úplně necítím, ale jsem rád, že to tam padá."

—  Lukáš Stehlík

Zároveň vedeš tabulku střelců...

Jako střelec se zase úplně necítím, ale jsem rád, že to tam padá.

Loni jsi vinou zranění nastoupil jen k deseti utkáním. Jak bylo těžké dostat se zpátky do zápasového tempa?

Bylo to asi moje nejtěžší období. Celou sezonu jsem se na kluky koukal z tribuny a pracoval hodně s fyzioterapeutkou, která pro mě dělala první poslední. Hlavně díky ní jsem zpátky. Ze začátku to bylo těžší, ale kluci i trenéři mi vyhověli, takže to šlo. Taky mi hodně pomohl skatemill v Liberci.

Máš za sebou debut v reprezentaci do osmnácti let. Jaká to pro tebe byla zkušenost?

Určitě obrovská. Vždycky jsem rád, když můžu reprezentovat svoji zemi. Každopádně mě mrzí, že jsme nevyhráli ani jeden zápas.

Dalo se Rusy porazit?

Určitě. První zápas jsme prohráli 0:1 a vyhořeli jsem v koncovce. Ve třetím jsme naopak vedli 2:0 a nakonec jsme to neudrželi a prohráli.

"Připravujeme se na všechna utkání stejně."

—  Lukáš Stehlík

O víkendu vás čeká Kladno a Motor. Jak se na zápasy připravit?

Připravujeme se na všechny stejně. Obě mužstva jsou velmi kvalitní, ale věřím, že oba duely zvládneme.

Tabulka poháru je velmi nabitá. Změnily se nějak vaše ambice?

Ambice jsou pořád stejné: určitě chceme do play-off a co nejvýše.