Čtyři inkasované branky v první třetině stály za litvínovským neúspěchem na třineckém ledě. O čtyři góly prohrával tým ještě šest minut před koncem, ale pak předvedl velké vzepětí a sahal do konce po remíze. Při power play nejprve snížil na 5:4, ale nakonec i inkasoval rozhodující šestý gól. Premiérový zásah v TELH zaznamenal junior Smolka, u tří branek asistoval Martin Jenáček.

Mladý útočník Kafan a také junioři Smolka a Šrámek, který debutoval v extralize v pátečním kole, se objevili na litvínovské soupisce v nedělním zápase. Chyběli na ní zraněný Hujsa a pro trest Kubinčák. Disciplinární komise APK jej ve zkráceném řízení potrestala za zákrok na Demela v utkání s Mladou Boleslaví zastavením činnosti na tři soutěžní zápasy, poprvé tak může nastoupit až v 50. kole v Liberci.

Verva zahrozila hned při prvním střídání, ale pak přišla třetí minuta zápasu a v ní 26 vteřin, které výrazným způsobem ovlivnily zápas. Nejprve byl šťastný gól po odrazu kotouče od brusle připsán Ostřížkovi a vzápětí se po chybě v defenzívě do samostatného úniku dostal Varaďa a překonal Fraňka podruhé.

Po takovém úvodu je těžké se zvednout a Litvínov to nedokázal. Nejblíže k tomu měl paradoxně ve vlastním oslabení po chybě v rozehrávce domácích, ale Jenáček neuspěl. Jinak pokračovali v aktivní hře Oceláři a často zaměstnávali Petra Fraňka, který musel hodně zachraňovat. Hrňa nastřelil tyč.

Soupeř si vynucoval tlakem i fauly. V 10. minutě byl vyloučen Smolka a přesilovku využil Peterek, byť s podporou štěstí, když v brance skončila jeho sražená přihrávka. Minutu na to se provinil Stříteský a těsně před jeho návratem dorážel Polanský na 4:0.
Do branky si poté ke svému čtvrtému extraligovému startu stoupl junior Patrik Nechvátal. V Třinci si zachytal už podruhé. Franěk si připsal za 12 minut 19 zásahů, víc než jeho náhradník za dalších 48 minut.

Pak se totiž obraz hry postupně měnil. Od rozhodčích Mináře a Hodka se dočkali přesilovek i hosté, fauloval Zíb a půl minuty před jeho návratem unikajícího Ručinského Varaďa. Klasické ani krátké dvojnásobné oslabení Verva nevyužila, následně se nepodařilo snížit ani při trestu za špatné třinecké střídání.

Po změně stran se hned při prvním střídání provinil zkušený Bonk, Litvínov přesilovku nevyužil, ale pak se přece jen dočkal: z přečíslené mladé dvojice Kafan Smolka uspěl druhý jmenovaný. Pavel Smolka si s Kafanem vyměnil puk a vstřelil tak svůj první a hned pěkný extraligový gól.

Vzápětí fauloval třinecký Novotný, gól nepadl, ale hosté byli v této části hry aktivnější. Šanci měl například Ručinský, na druhé straně zasáhl výborně Nechvátal proti Orsavovi.
Kafan se Smolkou se povzbuzeni předchozím úspěchem pouštěli do dalších výpadů, Hamerlík odolal. Páté branky se pak dočkali domácí. Poté, co Litvínov ubránil Smolkovo vyloučení, Nechvátala poprvé překonal Květoň. Zíbův trest změnu skóre nepřinesl, část se přelila do třetího dějství.

Druhá část hry tak skončila poměrem 1:1, což byl vzhledem k obrazu hry úspěch spíš pro domácí, hosty mohla mrzet horší koncovka.

Třetí třetina také začala faulem Slezanů (Polanský), ne však druhým gólem Krušnohorců. Domácí se výhody dočkali po provinění Majdana. Kontrolovali nebo se snažili kontrolovat hru a čas ubíhal. Při vyloučení Ručinského se zápas přelil do poslední desetiminutovky normální hrací doby. Třinec ve výhodě mnoho nevymyslel, ale vzhledem ke stavu to jeho hráče tolik nemrzelo.

Lukeš před Hamerlíkem neuspěl, ale sedm minut před koncem třetiny se začaly dít věci.
Především: obránce Richard Jareš za asistence Jenáčka a Ručinského po pěkné akci snížil na 5:2 dloubákem pod horní tyčku. A dvě minuty na to už to po Gerhátově střele z otočky od hrazení bylo 5:3. Doslova se vyplatilo pořekadlo: není ranky, není branky!
Všechno bylo rázem jinak. Trávníček už měl v 56. minutě na holi další snížení, stav 5:4! Bekhendem zblízka nezvedl dostatečně puk, Třinec podržel gólman Hamerlík.

Otevřené hry žlutých mohl využít Hořava, ale pak se stav 5:4 přece jen stal skutečností. V 59. minutě odvolali trenéři brankáře Nechvátala z ledu a hru šest na pět přetavil v čase 59:02 v gól Ručinský. Dorážel zblízka po Hüblově asistenci.

Oddechový čas střídačky Vervy. Po něm bylo jasné, že půjde-li to jen trochu, bude power play pokračovat, Nechvátal zůstal před buly ve středovém kruhu, povyjetý na půl cesty ze své branky. Za sedm vteřin získal Litvínov buly před Hamerlíkem a o hře bez brankáře tak bylo rozhodnuto. Vyrovnávací gól padnout mohl, tentokrát se ale štěstí usmálo na domácí, výsledek pečetil sedm vteřin před koncem vyhozením z vlastního obranného pásma Lojek.

Jiří Kučera: "Věděli jsme, že prvních deset minut bývá v Třinci nejtěžších a připravovali se na to, dopadlo to však opačně. Dostali jsme i několik smolných gólů a první třetinu prohráli 0:4. Začali jsme pak hrát agresivněji, protože už jsme neměli co ztratit. Ale bylo přece jen pozdě. Situace není jednoduchá, ale musíme se dívat jen k nejbližšímu zápasu, nic nevzdáváme."

Pavel Janků: "Takovou první třetinu, jakou jsme dnes sehráli, jsme si přáli, byla super. Bohužel potom jsme trestuhodně polevili. Litvínov hrál ale velmi dobře. Začal víc riskovat a dostal nás pod veliký tlak. Měli jsme v závěru i obrovské štěstí."