Mládež 27.04.2015
Autor: Martin Stříbrný

Litvínovští junioři za sebou mají zpackanou sezonu

Jak se vedlo nejstarší mládežnické kategorii Litvínova v letošní sezoně? O tom si můžete počíst v závěrečném souhrnu sezony, která se nevyvíjela podle jejich představ. Po zpackaném úvodu sezony se přesunuli junioři do nadstavby B, ve které bojovali o to, aby se liga juniorů mohla hrát v Litvínově i příští rok!

Přípravné zápasy

Junioři sehráli na začátku sezony hned několik předsezónních zápasů, konkrétně šest. Nejprve se utkali se Slavií, které podlehli 1:4. Hned poté čtyři utkání sehráli na domácím turnaji, na kterém hostili České Budějovice, Plzeň, Kladno a Slavii. Na turnaji měli vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek. Závěr letní přípravy si hráči juniorů zpestřili utkáním s „áčkem“ Mostu. V tomto utkání, s poupravenými pravidly, podlehli 6:10. 

Základní část

Celou sezonu, podobně jako sezonu mladšího dorostu, zpečetilo hned prvních dvacet utkání sezony. V prvních dvaceti kolech dokázali junioři vyhrát pouze pět utkání! Zbytku základní části dohrávali Litvínovští s vyrovnanými utkáními, když už bylo jasné, že se přímo do play-off neprobojují a budou tak o něj ještě muset bojovat. Snad jedinou kladnou stránkou bylo individuální umístění ve statistikách soutěže, a to když se Jaroslav Šimeček dokázal probojovat do TOP 20 v kanadském bodování. 

Nadstavba B

Po základní části se týmy rozdělily. Osm nejlepších šlo do skupiny A (tyto týmy již měli jisté play-off). Zbylých osm týmů zamířilo do skupiny B, ze které si pouze čtyři nejlepší zajistily místenku ve vyřazovacích bojích. V průběhu skupiny se do brány Litvínova postavil Michal Klečka. Mladý gólman výrazně pomohl juniorům k záchraně, jelikož již bylo jasné, že boje o play-off jsou už ztracené, kvůli malému počtu přenesených bodů ze základní skupiny. Nadstavbu i tak odehráli se ctí, a sezonu zakončili sedmi vítězstvími a sedmi prohrami. Kladnou stránkou opět byli individuální výkony hráčů, a to opět když se dva útočníci (Dominik Štěpka, Josef Stříbrný) probojovali mezi dvacet nejlepších střelců nadstavby.

Kanadské bodování - celkové 


HráčZápasyGólyAsistenceBody+/-Trestné minuty
1.Jaroslav Šimeček40 191938-1218
2.Josef Stříbrný45112637-328
3.Dominik Štěpka46221335-838

Celkové statistiky týmu

Zápasy:50
Počet bodů:56
Vyhraná utkání:18
Prohraná utkání:32
Počet vstřelených a obdržených branek:155:187
Počet střel na bránu soupeře v jednom utkání:34
Počet střel na bránu proti v jednom utkání:33
Přesilovky:279
Využité přesilovky:16.13%
Oslabení:259
Ubráněná oslabení:79.15%

Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Více >
Mládež 05.07.2019

Útočník Jindra je juniorským mistrem světa v inline hokeji

Čeští junioři na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně dosáhli skvělého úspěchu. Ve čtvrtek ve finále turnaje porazili USA 5:2 a vybojovali nejcennější kov. Jedním z hráčů byl i útočník litvínovské juniorky David Jindra.
Více >
Mládež 04.07.2019

Svoboda byl nominován na kemp U20 ve Finsku

Další pozvánku na kemp reprezentace do dvaceti let obdrželo jedno z příjemných překvapení loňské sezony - Přemysl Svoboda. Mladý útočník se v červenci zúčastní přípravného kempu a čtyř zápasů ve finském Vierumäki.
Více >