Litvínovští hráči a trenéři v reprezentaci
Přehled účasti litvínovských hráčů na všech vrcholných světových turnajích (medaile, branky, fota...) ...
1963 | – | MS, ŠVÉDSKO (Stockholm) | bronz | |
Jaroslav WALTER (2) | ||||
1964 | – | IX. ZOH, RAKOUSKO (Innsbruck), zároveň MS | bronz | |
Jaroslav WALTER (6) | ||||
1970 | – | MS, ŠVÉDSKO (Stockholm) | bronz | |
Ivan HLINKA | ||||
1971 | – | MS, ŠVÝCARSKO (Bern, Ženeva) | stříbro | |
Ivan HLINKA (4), Jiří BUBLA (1) | ||||
1972 | – | XI. ZOH, JAPONSKO (Sapporo) | bronz | |
Ivan HLINKA (5), Miroslav DANĚK | ||||
1972 | – | MS, ČSSR (Praha) | ZLATO | |
Ivan HLINKA (2), Jiří BUBLA | ||||
1973 | – | MS, SSSR (Moskva) | bronz | |
Ivan HLINKA (2), Jiří BUBLA (1) | ||||
1974 | – | MS, FINSKO (Helsinky) | stříbro | |
Ivan HLINKA (9), Jiří BUBLA (1) | ||||
1975 | – | MS, NSR (Mnichov, Düsseldorf) | stříbro | |
Ivan HLINKA (2), Jiří BUBLA (1) | ||||
1976 | – | XII. ZOH, RAKOUSKO (Innsbruck) | stříbro | |
Ivan HLINKA (3), Jiří BUBLA (1) | ||||
1976 | – | MS, POLSKO (Katovice) | ZLATO | |
Ivan HLINKA (7), Jiří BUBLA (4) | ||||
1977 | – | MS, RAKOUSKO (Vídeň) | ZLATO | |
Ivan HLINKA (9), Jiří BUBLA | ||||
1978 | – | MS, ČSSR (Praha) | stříbro | |
Ivan HLINKA (4), Jiří BUBLA (1) | ||||
1979 | – | MS, SSSR (Moskva) | stříbro | |
Ivan HLINKA (4), Jiří BUBLA (1) | ||||
1980 | – | XIII. ZOH, USA (Lake Placid) | 5.místo | |
Jiří BUBLA, Arnold KADLEC (1) | ||||
1981 | – | MS, ŠVÉDSKO (Stockholm, Göteborg) | bronz | |
Ivan HLINKA, Arnold KADLEC (5), Jindřich KOKRMENT (1) | ||||
1982 | – | MS, FINSKO (Tampere, Helsinky) | stříbro | |
Arnold KADLEC (1), Jindřich KOKRMENT (5), Eduard UVÍRA | ||||
1983 | – | MS, NSR (Düsseldorf, Dortmund, Mnichov) | stříbro | |
Vladimír RŮŽIČKA (3), Arnold KADLEC (1), Eduard UVÍRA | ||||
1984 | – | XIV. ZOH, JUGOSLÁVIE (Sarajevo) | stříbro | |
Vladimír RŮŽIČKA (4), Arnold KADLEC (2), Eduard UVÍRA (1), Vladimír KÝHOS ml. (1) | ||||
1985 | – | MS, ČSSR (Praha) | ZLATO | |
Vladimír RŮŽIČKA (8), Petr ROSOL (2), Arnold KADLEC, Eduard UVÍRA | ||||
1986 | – | MS, SSSR (Moskva) | 5.místo | |
Vladimír RŮŽIČKA (4), Petr ROSOL (6), František PROCHÁZKA (3), Arnold KADLEC | ||||
1987 | – | MS, RAKOUSKO (Vídeň) | bronz | |
Vladimír RŮŽIČKA (2), Petr ROSOL (3) | ||||
1988 | – | XV. ZOH, KANADA (Calgary) | 6.místo | |
Vladimír RŮŽIČKA (3), Petr ROSOL (1) | ||||
1989 | – | MS, ŠVÉDSKO (Stockholm) | bronz | |
Vladimír RŮŽIČKA (7), František PROCHÁZKA (2) | ||||
1990 | – | MS, ŠVÝCARSKO (Bern, Fribourg) | bronz | |
Robert REICHEL (5), František PROCHÁZKA (2) | ||||
1991 | – | MS, FINSKO (Turku, Tampere, Helsinky) | 6.místo | |
Robert REICHEL (2), Petr ROSOL (3), Josef BERÁNEK ml. (2), Jiří ŠLÉGR (2) | ||||
1992 | – | XVI. ZOH, FRANCIE (Albertville) | bronz | |
Petr ROSOL (6), Robert LANG (5), Kamil KAŠŤÁK (2), František PROCHÁZKA (1), Jiří ŠLÉGR (1), trenér I. HLINKA, asistent trenéra J. WALTER | ||||
1992 | – | MS, ČSFR (Praha, Bratislava) | bronz | |
Petr ROSOL, Robert LANG (2), Kamil KAŠŤÁK, Robert REICHEL (1), František PROCHÁZKA (3), trenér I. HLINKA, asistent trenéra J. WALTER | ||||
1993 | – | MS, SRN (Mnichov, Dortmund) | bronz | |
Petr ROSOL (4), Kamil KAŠŤÁK (2), Josef BERÁNEK ml. (3), Jan ČALOUN, Zdeněk ORCT, trenér I. HLINKA, asistent J. WALTER | ||||
1994 | – | XVII. ZOH, NORSKO (Lillehammer) | 5.místo | |
Kamil KAŠŤÁK (2), Jan ALINČ (3), Jan VOPAT ml., trenér I. HLINKA | ||||
1994 | – | MS, ITÁLIE (Milán, Bolzano, Canazei) | 7.místo | |
Martin RUČINSKÝ (2), Josef BERÁNEK ml. (1), Kamil KAŠŤÁK (1), trenér I. HLINKA | ||||
1995 | – | MS, ŠVÉDSKO (Stockholm, Gävle) | 4.místo | |
Jan VOPAT ml. | ||||
1996 | – | MS, RAKOUSKO (Vídeň) | ZLATO | |
Robert REICHEL (4), Robert LANG (5), Robert KYSELA (2), Petr FRANĚK | ||||
1997 | – | MS, FINSKO (Helsinky, Turku) | bronz | |
Robert REICHEL (1), Robert LANG (1), Jiří ŠLÉGR (1), Vlastimil KROUPA, trenér I. HLINKA | ||||
1998 | – | XVIII. ZOH, JAPONSKO (Nagano) | ZLATO | |
Jiří ŠLÉGR (1), Petr SVOBODA (1), Martin RUČINSKÝ (3), Vladimír RŮŽIČKA (3), Robert REICHEL (3), Josef BERÁNEK (1), Robert LANG, Jan ČALOUN, trenér I. HLINKA | ||||
1998 | – | MS, ŠVÝCARSKO (Curych, Basilej) | bronz | |
Robert REICHEL, Josef BERÁNEK ml., Jiří ŠLÉGR, Zdeněk ORCT, trenér I. HLINKA | ||||
1999 | – | MS, NORSKO (Oslo, Hammar, Lillehammer) | ZLATO | |
Martin RUČINSKÝ (4), Jan ČALOUN (4), trenér I. HLINKA | ||||
2000 | – | MS, RUSKO (Petrohrad) | ZLATO | |
Robert REICHEL (2), Martin ŠTRBÁK, SVK (1) – stříbro |
2001 | – | MS, NĚMECKO (Hannover, Kolín, Norimberk) | ZLATO | |
Robert REICHEL (5), Martin RUČINSKÝ (2), Karel PILAŘ | ||||
2002 | – | XIX. ZOH, USA (Salt Lake City) | ¼finále | |
Robert REICHEL (1), Martin RUČINSKÝ, Robert LANG (1), Martin ŠKOULA, asistent trenéra V. RŮŽIČKA, manažer I. HLINKA | ||||
2002 | – | MS, ŠVÉDSKO (Göteborg, Jönköping, Karlstad) | 5.místo | |
nikdo (jen Vlasák) | ||||
2003 | – | MS, FINSKO (Helsinky, Turku, Tampere) | 4.místo | |
Robert REICHEL (4), Jindřich KOTRLA, asistent trenéra V. RŮŽIČKA |
2004 | – | MS, ČESKO (Praha, Ostava) | 5.místo | |
Martin RUČINSKÝ (5), Jiří ŠLÉGR, Martin ŠKOULA (1), |
||||
2005 | – | MS, RAKOUSKO (Vídeň, Innsbruck) | ZLATO | |
Martin RUČINSKÝ (2), Jiří ŠLÉGR, |
||||
2006 |
– | XX. ZOH, ITÁLIE (Turín) | bronz | |
Martin RUČINSKÝ (1), Robert LANG, asistent trenéra O. WEISSMANN |
||||
2006 |
– | MS, LOTYŠSKO (Riga) | stříbro | |
Ivo PROROK, Martin ŠKOULA | ||||
2007 |
– | MS, RUSKO (Moskva) | 7.místo | |
|
Marek PINC |
|||
2008 | – | MS, KANADA (Halifax, Quebec) | 5.místo | |
Marek PINC | ||||
2009 | – | MS, ŠVÝCARSKO (Bern, Curych-Kloten) | 6.místo | |
trenér V. RŮŽIČKA, asistent trenéra O. WEISSMANN, Ivan ŠVARNÝ (SVK) | ||||
2010 | – | XX. ZOH, KANADA (Vancouver) | 7.místo | |
trenér V. RŮŽIČKA, asistent trenéra O. WEISSMANN | ||||
2010 | – | MS, NĚMECKO (Köln, Mannheim, Gelsenkirchen) | ZLATO | |
Lukáš KAŠPAR (2), trenér V. RŮŽIČKA, asistent trenéra O. WEISSMANN | ||||
2011 | – | MS, SLOVENSKO (Bratislava, Košice) | bronz | |
Martin ŠKOULA |
Poznámky:
1. Započteny starty všech hráčů, kteří jsou odchovanci klubu nebo byli v době konání akce (či v sezóně, kdy se akce konala) hráči litvínovského klubu. Příklad: nezapočten start Vlasáka a Štěpánka na MS 2000 (oba tehdy působili ve Finsku a nejsou litvínovskými odchovanci), naopak započteny starty litvínovských odchovanců (Reichel, Lang, Ručinský...), kteří v sezóně, kdy se akce zúčastnili, působili v NHL, či jinde v Evropě (jsou litvínovskými odchovanci)
2. V závorce počet vstřelených branek
Celkově na MS a ZOH
Účast (po MS 2011)
Robert LANG | 4x ZOH, 3x MS |
Vladimír RŮŽIČKA | 3x ZOH, 6x MS |
Martin RUČINSKÝ | 3x ZOH, 5x MS |
Ivan HLINKA ing. | 2x ZOH, 11x MS |
Jiří BUBLA | 2x ZOH, 9x MS |
Robert REICHEL | 2x ZOH, 9x MS |
Petr ROSOL | 2x ZOH, 6x MS |
Jiří ŠLÉGR | 2x ZOH, 6x MS |
Arnold KADLEC | 2x ZOH, 5x MS |
Kamil KAŠŤÁK | 2x ZOH, 3x MS |
Josef BERÁNEK ml. | 1x ZOH, 5x MS |
František PROCHÁZKA | 1x ZOH, 4x MS |
Eduard UVÍRA | 1x ZOH, 3x MS |
Martin ŠKOULA | 1x ZOH, 3x MS |
Jan ČALOUN | 1x ZOH, 2x MS |
Jaroslav WALTER ing. | 1x ZOH, 1x MS |
Jan VOPAT ml. | 1x ZOH, 1x MS |
Miroslav DANĚK | 1x ZOH |
Vladimír KÝHOS ml. | 1x ZOH |
Jan ALINČ | 1x ZOH |
Petr SVOBODA | 1x ZOH |
Jindřich KOKRMENT |
2x MS |
Zdeněk ORCT | 2x MS |
Marek PINC | 2x MS |
Robert KYSELA ing. | 1x MS |
Petr FRANĚK | 1x MS |
Vlastimil KROUPA | 1x MS |
Karel PILAŘ | 1x MS |
Jindřich KOTRLA | 1x MS |
Ivo PROROK | 1x MS |
Lukáš KAŠPAR | 1x MS |
Ivan ŠVARNÝ, SVK | 1x MS (za SVK) |
Martin ŠTRBÁK, SVK | 1x MS (za SVK) |
Střelci branek (po MS 2011)
Ivan HLINKA ing. | 51 |
Vladimír RŮŽIČKA | 34 |
Robert REICHEL | 28 |
Petr ROSOL | 25 |
Martin RUČINSKÝ | 19 |
Robert LANG | 14 |
František PROCHÁZKA | 11 |
Jiří BUBLA | 11 |
Arnold KADLEC | 10 |
Josef BERÁNEK ml. | 9 |
Jaroslav WALTER ing. | 8 |
Kamil KAŠŤÁK | 7 |
Jindřich KOKRMENT | 6 |
Jiří ŠLÉGR | 5 |
Jan ČALOUN | 4 |
Jan ALINČ | 3 |
Robert KYSELA ing. | 2 |
Lukáš KAŠPAR | 2 |
Petr SVOBODA | 1 |
Vladimír KÝHOS ml. | 1 |
Martin ŠKOULA | 1 |
Eduard UVÍRA | 1 |
Ivo PROROK | 0 |
Miroslav DANĚK ing. | 0 |
Celkem litvínovští hráči a odchovanci vybojovali na MS a ZOH (nepočítaje trenérské) neuvěřitelných 31 zlatých, 24 stříbrných a 42 bronzových medailí...
Litvínovští reprezentanti, debutující v reprezentaci v letech 1963 až 1986: