Sobotní odpoledne 22. října trávila část hokejových příznivců klubu HC VERVA Litvínov netradičně. Fanoušci z Ultras Litvínov a z litvínovského Fanklubu ze Seiffenu se znovu potkali, tentokrát v Litvínově. A nestáli, jak jsou zvyklí, na svých místech v kotli. Rozhodli se role tak trochu otočit.

Setkání nejprve odstartovalo kulturním zážitkem. Jeden z "kotelníků", legenda "jihu" Luděk Jandík, který pracuje v Městském divadle v Mostě, domluvil pro zúčastněné prohlídku tohoto zařízení.

Téměř dvě hodiny mohlo padesát fandů poslouchat jeho odborný výklad a klást nejednu otázku. Nahlédli do všech zákoutí divadla, viděli jeho zázemí, povozili se na točně, viděli, jak pracuje vrchní osvětlovač. Navrch zhlédli dvě výstavy: k výročí založení divadla a výstavu loutek.
Celkově se prohlídka povedla a líbila. Po ní již následoval vytoužený hokejový zápas.

Přesně v pět hodin vyjely na led Zimního stadiónu Ivana Hlinky dva týmy: v bílém hrající Ultras Litvínov a v oranžovém Fanklub ze Seiffenu. Jelikož byl zájem o účast v zápase opravdu velký, hráli dva kompletní týmy o čtyřech pětkách.

Ještě před úvodním hvizdem došlo k předání dárku panu Miroslavu Petružálkovi staršímu (vedoucí boxu trestoměřičů našeho klubu), který v tento den slavil narozeniny.

Samotný zápas neměl přinést dokonalou hokejovou podívanou, spíš stmelit dvě party kamarádů, které baví stejná věc: fandit Litvínovu.

Povzbudit fanoušky přišlo i několik hráčů z „A“ týmu: Radim Skuhrovec, Vojtěch Kubinčák, Jakub Maxa, Petr Kousalík a Karel Kubát.

Zajímavé bylo, že někteří z hráčů stáli na bruslích poprvé v životě, že za tým Ultras nastoupily ve třetí lajně děti z Dětského domova na Hoře Svaté Kateřiny, a také to, že tým ze Seiffenu byl po předzápasové dohodě doplněn o formaci z Lovosic. Právě toto doplnění rozhodlo o výsledku celého zápasu.

I přesto, že Ultras skoro v celém utkání vedli, zápas nakonec skončil vítězstvím hostů ze Seiffenu v poměru 8:6. Většinu gólů vstřelila právě zapůjčená lajna hráčů z Lovosic.
Až pozápasové nájezdy, které jeli všichni účastníci, dokázali „domácí“ vyhrát 5:1.

Opravdu povedenou akci završilo vyhlášení vítěze utkání a nejlepších hráčů v restauraci Nudle v Litvínově.
Nejlepším hráčem za tým Ultras Litvínov byl zvolen Atanas Beremov, zvaný Nasky, který na konci zápasu vyfasoval trest do konce utkání za bitku, při které přišel o dres a zároveň vyřadil ze hry nejlepšího střelce hostů Tomáše Lípu.
Za tým Seiffenu byl oceněn gólman Gregor Maiwald, který polovinu zápasu odchytal.

Večer pak pokračoval do pozdních hodin společnou zábavou nad žejdlíkem piva.
Za poskytnutí informací a fotografií děkujeme Janu Ptáčkovi z Ultras Litvínov. Rádi jsme zveřejňujeme