Klub 03.02.2022
Autor: Ondřej Vlk

Litvínovskými zástupci na ZOH jsou trenér brankářů Zdeněk Orct a obránce Balinskis

Na letošní zimní olympijské hry se do nominace Lotyšska probojoval obránce Janis Uvis Balinskis. V českém národním týmu bude Vervu reprezentovat jednapadesátiletý trenér brankářů Zdeněk Orct, který s týmem odletěl do dějiště her ve středu.

Zdeněk Orct

Zdeněk Orct je bývalý vynikající brankář, který v české nejvyšší soutěži v dresu Kladna, Slavie a Litvínova odchytal celkem 604 zápasů. Objevil se i v národním týmu, kde nastoupil do čtyř klání. Závěr své hráčské kariéry strávil v první lize, kde byl oporou ústeckého Slovanu. 

V Litvínově nastoupil do 501 zápasů, je tak v celkovém pořadí brankářů Litvínova za Miroslavem Kapounem na druhém místě. Od sezóny 2013/2014 se dal na trenérskou dráhu a stal se trenérem brankářů. Od roku 2014 působí v Litvínově, kde hned ve své první sezóně slavil mistrovský titul, pod kterým se podepsal výrazným způsobem jeho svěřenec a miláček fanoušků Pavel Francouz. 

Od sezóny 2018/2019 působí u seniorského národního týmu v roli kouče brankářů. Letos si ale poprvé okusí atmosféru olympijských her, které se konají v Číně. 

Uvis Janis Balinskis

Balinskis začínal s hokejem v rodném Lotyšsku v týmu Tukums. Svými výkony zaujal německý Augsburg, kam se na dvě sezóny přesunul a vyzkoušel si hokej i mimo svou zemi. V sezóně 2015/2016 se vrátil domů a nastupoval za HK Riga v juniorské MHL. V téže sezóně díky svým dobrým výkonům debutoval v ruské KHL a probojoval se i na MS U20 divize 1A.

V následující sezóně si Balinskis získal stabilnější pozici v prvním týmu Dinama Riga a vyhlédl si ho i reprezentační trenér Lotyšska. Šikovný zadák se z přípravných utkání probojoval až na seniorské mistrovství světa. Lotyšsko doposud reprezentoval na mistrovství světa čtyřikrát. Talentovaný zadák po odchodu z Rigy působí v Litvínově již svou druhou sezónu. V černožlutém dresu odehrál zatím 89 zápasů s bilancí 36 bodů (13 + 23). Letos se poprvé ve své kariéře představí na zimních olympijských hrách. 

Hoši, držíme vám palce!

Konto našeho srdce před 3 dny

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >