Otočili výsledek třemi góly, vedli o dvě branky a gólem odpověděli i na liberecké vyrovnání. Tygři nakonec poslali zápas do prodloužení a k nájezdům, ale v nich před šesti tisíci diváky uspěl jediný Lukeš a po třetí výhře v řadě Litvínov i dvě kola před koncem živí postupovou naději. Hlavně však boduje!

S brankáři Volkem a Nechvátalem, bez zraněného Hujsy, poprvé i bez distancovaného Trávníčka, naopak už s Kubinčákem, kterému trest vypršel, odjel Litvínov v neděli do Liberce. Ten postavil do klece brankáře Vošvrdu, který vychytal dvě ze tří letošních vítězství Tygrů nad Krušnohorci.

V 1. minutě se střílelo na obě branky, při libereckém útoku se provinil Lukeš a domácí hned první přesilovku využili Rothem, proti jehož střele po křižné přihrávce se Volke nestihl přemístit. První litvínovskou nebezpečnou situaci si vytvořili až v 6. minutě mladíci ze čtvrtého útoku.

Také Verva ale využila hned první početní výhodu, Urbanův faul potrestal v 9. minutě od modré čáry Stříteský, asistovali Kubát a Jenáček. A neutekly ani dvě minuty, Stříteský vystihl na útočné modré čáře rozehrávku soupeře, prostrčil puk mezi dvěma protihráči Hüblovi a ten po kličce zasunul puk na 1:2.

Litvínov ožil a ve 14. minutě se dostal do přečíslení tři na jednoho, které utěšenou ranou z hranice pravého kruhu potrestal Černý - 1:3! Vošvrdu následně nahradil Marek Pinc, Volke na druhé straně byl v těch chvílích téměř bez práce.

V 16. minutě odešel pykat Roth, přesilovku Litvínov nevyužil, ale co hůř, osm vteřin před sirénou inkasoval po dorážce Kudrny, 2:3.

Po změně stran srovnal poměr vyloučených Ručinský a Vak napálil ve 24. minutě břevno. Provinění Výtiska Verva nepotrestala, naopak ve 32. minutě se z dorážky po střele od modré prosadil Vantuch. Volke ránu Holuba neudržel a střelec měl snadnou úlohu, 3:3.

Ve 34. minutě byl vyloučen Kubinčák, i když se tomu hodně divil. Ale gól padl do sítě Marka Pince!
Jenáčka uvolnil od mantinelu Frolík a sám po nepřehledné situaci v brankovišti jeho střelu zblízka i doklepl do sítě. Gól v oslabení, 3:4!
Závěr třetiny Litvínov tentokrát zvládl lépe a tak do kabin i podruhé odcházel s jednobrankovým náskokem.

Hned při prvním střídání ve třetím dějství byl vyloučen Hübl, ale Litvínov se ubránil stejně jako při Kousalíkově trestu. Liberec přesto vyrovnal, v 51. minutě byl při nájezdu faulován Vak a proměnil trestné střílení.
Tygři se hladově zakousli do soupeře a chtěli utkání zvrátit.
Šest minut před koncem měl blízko k brance Majdan, dvě minuty na to zase liberecký Bárta, ale prodloužení ani jeden neodvrátil.

V něm branka nepadla a nájezdy zahájil domácí exekutor Vak. Na Volkeho tentokrát nevyzrál, zatímco Lukeš na Pince ano. Kapitán BT Nedvěd branku netrefil a protože po Hüblovi neuspěl ani domácí Kudrna, bylo rozhodnuto, 63. a 64. bod přibyl na konto Vervy! Zároveň druhá výhra venku v tomto kalendářním roce a první body proti Liberci v ročníku 2011/2012.

Postup dnes slaví po výhře v Plzni Kladno, naopak play off nemají jisté Třinec a Brno.
Litvínov stále žije, pět bodů ztrácí na Brno a tři na Třinec, který má o utkání méně (oba soupeři mají lepší vzájemné zápasy).

Ve středu míří černožlutí k předehrávce 51. kola na Spartu!
Prodlouží trenér Jeřábek vítěznou sérii na čtyři zápasy?
Využijte nabídky Fanclubu a jeďte tým do Prahy povzbudit!

Filip Pešán: "Věděli jsme, že nás čeká velice složité utkání, Litvínov disponuje kvalitní ofenzívou. Dostali jsme tři branky, které utkání nastartovaly. Nepochopitelně jsme pak za nerozhodného stavu v naší přesilovce inkasovali gól, kdy jsme nechali ležet puk v brankovišti. Museli jsme prakticky po celé utkání dotahovat a nakonec jsme byli rádi i za bod."

Vladimír Jeřábek: "Kdyby mi někdo řekl před zápasem, že si z Liberce povezeme dva body, budu rád. Nevážili jsme si vedení a udělali za stavu 3:1 velké chyby. Liberec byl lepší, ale my jsme dokázali jít opět do vedení. Pak jsme udělali další chybu a Liberec vstřelil gól z trestného střílení, kdy jsme si nechali ujet hráče na modré. Nakonec jsme nemuseli mít žádné body, ale brankář nás v rozhodujících chvílích podržel."