Do Litvínova míří talentovaný brankář Petr Kváča. Bude tak moci sbírat zkušenosti od reprezentačního trenéra brankářů Zdeňka Orcta. "Petra sleduju delší dobu a myslím si, že patří k našim nejtalentovanějším gólmanům v Čechách. Je to mladý a perspektivní kluk, měl jsem o něj zájem už v létě. Podařilo se nám vyřídit střídavé starty a moje teorie je, že na jednoho brankáře celou sezónu táhnout nechci. Nechci tím vůbec schazovat Hanyho, ale v podstatě moje rozhodnutí bylo takové, že Petr přijde na nějaké období a dostane i šanci v extralize," vysvětluje litvínovský mentor brankářů Zdeněk Orct.

Petr Kváča v letošní sezóně nastupoval za tým Českých Budějovic. Měl by ulevit Jaroslavu Janusovi od náročného extraligového programu formou střídavých startů. "Je tu na měsíční hostování a je hráčem Budějovic. Motor tak bude rozhodovat o tom, kdy nám Petra pujčí, ale je to vždy o domluvě a komunikaci. Teď jsem se dohodli na dva těžké zápasy, které hrajeme venku. Hany nám chytá v Mostě a Most si ho i vyžaduje, takže to není nic proti ničemu, aby s námi teď odcestoval Petr Kváča," přibližuje reprezentační trenér.

Litvínov se ještě minimálně měsíc bude muset obejít bez zraněného Michaela Petráska. Miroslav Hanuljak si naopak plní klubové povinnosti v partnerské Mostě. "Hlavním důvodem Petrova přichodu je, že Michael Petrásek stále ještě není po zranění fit. O Petra měly zájem určitě i jiné extraligové týmy a jsem rád, že to dopadlo takto. Pety začal rehabilitaci minulý týden a teď se začal už i kondičně připravovat. Já doufám, že do měsíce by mohl být připravený na sto procent. Jedna věc, že bude připraven fyzicky a zdravotně, ale druhá, aby se dostal ještě do zápasového rytmu. Pak bychom měli mít připravné tři až čtyři hodně kvalitní brankáře," uzavírá Zdeněk Ocrt.

Statistiky Petra Kváči: