Robine, do zápasu se Švédy jste vstoupili velice dobře, bylo vidět, že jste porážku s Ruskem hodili za hlavu. Co se ale stalo potom?

Řekli jsme se, že se k tomu zápasu už nebudeme vůbec vracet. Takové zápasy se prostě občas stávají. Rusům tam spadlo všechno, nám se nedařilo vůbec nic. Nechali jsme to hned po zápase v kabině a připravovali jsme se na Švédy. Začali jsme dobře, vedli jsme 2:0. bohužel ze dvou takových krkolomných situací jsme dostali na 2:2 a Švédové byli zpátky v zápase. Myslím si, že to byl hodně vyrovnaný zápas, třetí třetinu jsme tlačili, měli jsme víc vyložených šancí, ale bohužel z té jejich nejlepší situace jsme dostali gól na 3:2 tři minuty před koncem. Je to určitě velká škoda, protože ten zápas byl hodně dobře rozehraný, zasloužili jsme si vyhrát.

V zápase proti Švédům chytal Patrik Bartošák, který vás držel celý zápas v utkání, že?

Patrik je dobrý gólman, podržel nás už v zápasech na Karjale, kde chytal parádně. On je spolehlivý gólman a podržel nás opravdu hodně.

Jak vy sám hodnotíte působení českého týmu na letošním Channel One Cupu?

Myslím, že na něm hlavně kazí dojem ten zápas s Ruskem, kdy jsme to projeli a vrhá to špatný stín na celý turnaj. Myslím, že s těmi Finy jsme odehráli dobré dvě třetiny a se Švédskem to byl také vyrovnaný zápas, hrálo se nahoru dolů, šance byly na obou stranách. Myslím, že dva zápasy ze tří byly dobré.

S hokejem jste začínal na severu Čech, začínal jste v Ústí nad Labem, pak jste se přesunul do Litvínova. Už dva roky ale hrajete v Rusku. Sledujete ještě český hokej takhle na dálku?

Ústí sleduju hodně okrajově. Vím, že se jim teď momentálně nedaří, že to tam je těžké, nejsou sponzoři, látají to tam domácími hráči a těmi, které si půjčí z extraligy. Litvínov sleduju spíš proto, že je tam brácha, takže sleduju spíše jeho. (úsměv) Měli dobrý start do sezóny, ale teď se trochu hledají. Ale uvidíme, protože letos je ta extraliga hodně vyrovnaná.

Český tým odehrál dva zápasy s Ruskem a Švédskem tady v Moskvě ve VTB Ice Palace Aréně, což je zároveň domovský stadion vašeho Spartaku. Takže se nabízí otázka – jaké je to hrát tady, vlastně „doma“?

Dá se to v podstatě říct, že doma (úsměv). Pro mě je teď třeba příjemné, že nemusím nikam cestovat, zůstávám tady. Hrát doma je vždycky lepší, mám tu ten led odzkoušený, znám tu arénu, takže je to určitě příjemné.

Myslíte si, že fanoušci, kteří se přišli podívat na zápas Česko – Švédsko, a nebylo jich málo, návštěva byla přes 8 tisíc fanoušků, přišli i třeba na vás, protože vás tady ze Spartaku znají?

Těžko říct… viděl jsem tu jeden transparent, který byl vyloženě pro mě od fanoušků Spartaku, takže někdo určitě se šel podívat na mě, což mě potěšilo. Ale ta návštěvnost mě určitě překvapila. Nečekal jsem, že zápas, který se hraje v neděli po poledni (utkání v Moskvě se hrálo ve 14.hod místního času, pozn. Red.), navíc v něm nehrají domácí Rusové, pro ně nebude tak atraktivní. Nicméně ta návštěva mě velice překvapila.

Včera tady ruští fanoušci udělali „ruské peklo“. Je to tady běžné, nebo ta show a vysoká návštěvnost je tady na zápasech KHL běžná?

Není to úplně běžný. Poslední část sezóny je tady průměrná návštěvnost, postupně se to zvedá. Největší a téměř skoro vyprodaná hala bylo, když jsme hráli poslední zápas derby CSKA proti Spartaku. To přišlo opravdu hodně lidí a dalo by se to trochu srovnávat, ale jinak ani ne.

Na sobotním zápase byla projekce, trička, fandítka s ruskými motivy, diváci hnali Sbornou dopředu…

Ano, to si určitě užili, ale normálně to tady opravdu takhle nebývá. Rusové na turnaj pozvali opravdu to nejlepší z KHL. Oni se na to těšili, chtěli se předvést.