branky: 2. Trávníček, 55. Kroupa, 58. Šlégr

Tři góly, tři body, vychytaná 'nula' Jaroslava Hübla a návrat na druhé místo v tabulce! To je skvělé nedělní vysvědčení HC Litvínov z pardubického ledu. Góly padaly na úplném začátku a na samém konci zápasu. Ten vítězný si připsal už ve druhé minutě utkání Mićhal Trávníček.

Do utkání tým nastoupil v pozměněné sestavě, v obraně si znovu zahrál Ondřej Poživil a Jánský s Černým si prohodili místa na křídlech první a třetí formace.

V úvodním dějství otevřel Litvínov skóre dříve, než poprvé protočil na ledě všechny své formace. Trefil se Trávníček ve 106. vteřině za asistence Punčocháře.

Hosté měli v úvodním dějství výhodu jedné, domácí hned čtyř přesilovek. Z toho jedna byla téměř dvě minuty pět na tři a přelila se do druhé třetiny. Těžkou chvíli v zápase přestáli bílí bez úhony s vydatnou pomocí brankáře Hübla.

Ten byl velkou oporou svého týmu i v dalším průběhu utkání, domácí jeho svatyni dobývali marně. Škoda že Litvínov nevyužil některou ze svých výhod k pojištění náskoku, který zůstal i po druhé třetině nezměněn.
V závěrečné dvacetiminutovce pokračovalo marné dobývání litvínovské svatyně. Litvínov bojoval jako jeden muž a devět a půl tisíce diváků donutil spolknout hořkou pilulku závěr zápasu. Kroupa a po něm v přesilovce Šlégr poslali všechny tři body do Litvínova.

Tým po dvou prázdných kolech znovu naplno zabral a v úterý může pokořit padesátibodovou hranici.

Jiří Seidl: 'Utkání jsme začali strašně komplikovaně hlavně v útočném pásmu, kde jsme si vytvořili nějaké šance, ale bylo tam moc kombinací. Soupeře jsme pustili do vedení a ten hrál tak chytře, že jsme nevěděli chvílemi kudy kam a dělali takové věci, které bychom normálně nedělali. Tím jsme vlastně soupeři nahrávali k jednoduchosti a my jsme se utápěli ve zbytečných kličkách. Proto to takto dopadlo.'

Jaroslav Hübl: 'Dneska se mi bude utkání hodnotit dobře, protože po dvou zápasech, které jsme nešťastně prohráli, hlavně doma v pátek, jsme dnes výborně bránili. Celé mužstvo hrálo velmi dobře dozadu a jeho hra byla podpořena vynikajícím výkonem brankáře. Jsem rád, že jsme udělali tři body.'