Tři body a zisk Marka Trončinského

Severočeši mají za sebou těžkou sérii zápasů. Nejdříve čelili silnému Mountfieldu, se kterým díky brance Smoleňáka v poslední třetině prohráli 1:2. Na výkonu bylo vidět zlepšení, které sliboval Jiří Šlégr. „Naše chyba byla v tom, že hned po vstřelené brance jsme udělali hrubou chybu ve středním pásmu a nechali jsme soupeře vyrovnat,“ komentoval utkání Milan Razým. „Doma jsme málo produktivní, střílíme hrozně málo branek, opět jsme vstřelili pouze jednu branku a na to se velmi těžko vyhrává,“ dodal na samý závěr šéf litvínovské střídačky.

Prostor k vyjádření dostal také brankář Michael Petrásek, který dostal v posledních zápasech příležitost. „Většinou takové vyrovnané zápasy rozhodnou náhodné góly a dnes jsme ho dostali my,“ shrnul utkání gólman.

Za dalším utkáním se Verva vypravila po dálnici D1, mířila totiž do Brna. Statistiky před zápasem hovořily jasně ve prospěch Komety, ale Litvínov dokázal překvapit. I díky povedené první třetině vyhrál 5:3 a získal tak velmi cenný skalp.

„Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do utkání, ale bohužel postupem utkání se nám nepodařilo udržet delší vedení o dvě branky,“ komentoval vývoj mače Radim Skuhrovec. „Povedlo se nám dobře zahrát situaci ve vlastním oslabení, kdy jsme se dostali do šance, kterou jsme potrestali,“ zdůraznil pozitiva Skuhrovec.

Podobně jako proti Mountfieldu se do branky postavil Michael Petrásek a dokázal čelit 31 střelám hráčů Komety a jen 3 propadly za jeho záda. Úplně v jiné situaci byli brankáři na druhé straně. Reprezentační kometa Dostál musel po dvaceti minutách opustit kluziště a své místo přenechat Karlu Vejmelkovi. A podobně jako v zápase s Hradcem se prosadila litvínovská legenda Viktor Hübl, jenž už má na svém kontě 11 branek.

Své k zápasu dodal také Lukáš Kašpar, mimochodem bývalý hráč Komety. „Momentálně se nám nedaří celému týmu dávat góly. Takže jsem rád, že jsme dnes dali čtyři plus jeden do prázdné brány,“ reagoval na otázku ohledně produktivity.

V průběhu týdne před zápasem s Libercem zasáhla tým novinka. Mathias Porseland se stěhuje do Pardubic a místo něj zamíří na sever Čech Marek Trončinský. Uvidíme, zda se bývalý hráč Slovanu Bratislava či Ocelářů Třinec prosadí. Zatím má na svém kontě 11 bodů z 22 zápasů.

Nejlepším hráčem Vervy je František Lukeš (28 bodů), druhé místo patří Jakubu Petružálkovi (22 bodů) a třetí bronzová medaile by připadla Viktoru Hüblovi (21 bodů).

Sérii výher zastavil Mountfield

Tygři vděčí svému vysokému postavení v tabulce vyrovnaným výkonům z konce prosince a začátku ledna. Ve 34. kole narazili na Olomouc, se kterou si poradili vcelku jednoznačně a po výhře 5:1 brali tři body.

„Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. Hosté přijeli bez třech klíčových hráčů, což se na jejich výkonu trochu podepsalo,“ komentoval utkání Filip Pešán. „Soupeř byl tvrdý, organizovaný a extrémně nepříjemný,“ charakterizoval zápas kouč.

Utnutí vítězné šňůry se ujali hráči Hradce. Na svém ledě dokázali porazit Tygry 3:1. Přitom prvním střelcem zápasu byl liberecký Šmíd, který otevřel skóre z přesilovky. Mountfield ale odehrál vynikající třetí třetinu a třemi brankami skóre otočil.

„Myslím, že jsme padesát minut tahali za delší konec, byli jsme silní na kotouči a aktivitou si vysloužili hodně přesilových her,“ soukal ze sebe Filip Pešán. „Bohužel když neproměníte čtyři za sebou, tak se to na vývoji podepíše, což se dneska stalo,“ snažil se najít důvod prohry.

Nejlepším hráčem je Marek Kvapil (44 bodů), následuje ho Radan Lenc (25 bodů), v závěsu jim je slovenský útočník Libor Hudáček (23 bodů).

Nejtrestanější hráč Michal Trávníček - 69 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Jaroslav Janus 31 92,24 % 2,26 2
2. Michael Petrásek 3 88,89 % 3,02 0
3. Miroslav Hanuljak 2 92,86 % 2,86 0
4. Petr Kváča 1 86,49 % 5,00 0
Úspěšnost přesilovek --,- % (--. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení --,- % (--. místo v extralize)

Poslední utkání

HC Kometa Brno - HC VERVA Litvínov3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 18. P. Holík (Zaťovič, Mueller), 40. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 54. O. Němec (P. Holík) – 9. V. Hübl (F. Lukeš), 10. Kašpar (Helt), 19. Válek (Piché, F. Lukeš), 54. M. Hanzl (Kašpar), 60. V. Hübl (Trávníček). Rozhodčí: Horák, Pešina – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7700. Střely na branku: 31:22. Průběh utkání: .

Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 50. Paulovič (Zámorský, Koukal), 53. M. Chalupa (Koukal), 60. Zámorský (Cingel) – 32. Šmíd (L. Hudáček, L. Krenželok). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Frodl, Špringl. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 551. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1.