Tříbrankové manko z první třetiny se ukázalo být příliš k velkou překážkou Litvínovu k bodovému zisku. Liberec využil tři přesilovky, hosté naopak neproměnili trestné střílení a prohráli 4:3. Zápas vrcholil power-play v poslední minutě. O všechny litvínovské góly se zasloužila druhá formace Kubinčák - Hübl - Trávníček.

V litvínovské brance nastoupil Petr Franěk, proti němu další litvínovský odchovanec Michal Fikrt. Litvínovský gólman kapituloval poprvé ve 3. minutě. Zatímco hosté svou první přesilovku nevyužili, domácí byli úspěšní a početní výhodu proměnil dorážkou Šachl. Totéž se zopakovalo o pár minut později, Švarného vyloučení proměnil v branku Moravec.

Ve druhém dějství se při trestu Kubinčáka dostal do úniku Černý a Jiruš jej zastavil nedovoleně. Důvěru pro trestné střílení dostal František Lukeš a neproměnil. Až tři minuty před koncem třetiny, po dvou ubráněných oslabeních, zrušil Fikrtovo čisté konto Kubinčák.

Třetí část prvních pět minut žádný údaj do Zápis o utkání nepřinesla. Pak byl vyloučen Žabka. To opravdu podstatné přišlo v 50. minutě, kdy Litvínov snížil a opět u toho byla dvojice Trávníček a Kubinčák. Domácí však brzy na to získali další výhodu a potřetí v zápase ji využili, tentokrát Pletkou.

Litvínov zápas nevzdal a 49 vteřin před koncem Hübl znovu snížil na rozdíl jediné branky. I u tohoto zásahu byli Kubinčák a Trávníček (v utkání oba 1+2). Ani time-out a následná power-play už s výsledkem nepohnuly, před vyprodaným hledištěm se z bodů radoval Liberec.

Filip Pešán: 'Do utkání jsme vstoupili aktivně a konečně se nám podařilo vstřelit ze začátku branky. Díky četnosti střelby jsme dostali Litvínov pod tlak, kritickou druhou třetinu jsme opět prohráli, ale herní projev byl do branky hostí v pořádku, což je dobrá cesta, jak se ve druhých třetinách odrazit dál. Litvínov nesložil zbraně a trošku nás vyškolil v efektivitě. V počtu střel jsme soupeře přestříleli, ale veškeré nebezpečné akce hosté zakončovali gólově, čímž se drželi v kontaktu. Utkání mělo náboj až do konce.'
Jaroslav Hübl: 'Přestože jsme prohráli, tak musím klukům poděkovat. Nezvládli jsme první třetinu, prohráli jsme ji 0:3 a pak se jen těžko dostávali do zápasu. Přesto jsme ho udělali dramatický a možná mohli i vyrovnat, ale nestalo se tak. Kluci bojovali až do konce, nevzdali to. Musíme se poučit, nelze prohrát první třetinu 0:3, tam se to rozhodlo.'