Klub 25.11.2020
Autor: Ondřej Vlk

Litvínov oslavil 75 let. Chceme vrátit klub na výsluní, shodují se šéfové Wiatrak se Zouvalou

Litvínov oslavil výročí 75 let od založení klubu. Nejmenší extraligové město v České republice svou úspěšnou historii psalo také díky silnému zázemí svého vlastníka, který hokej na severu Čech podporuje od roku 1945.
Litvínov se může pyšnit řadou milníků, které klub dostaly na výsluní českého hokeje. Verva vychovala třiadvacet hráčů pro nejslavnější soutěž světa, z litvínovské líhně vzešlo osm olympijských vítězů a patnáct mistrů světa. Chemici za 61 let v nejvyšší soutěži ani jednou nesestoupili. To je krátké shrnutí toho, co malé město z úpatí Krušných hor zvládlo ve své historii vyprodukovat. Litvínov by ale nemohl svých úspěchů dosáhnout bez podpory svého hrdého vlastníka, který litvínovský hokej podporuje už dlouhých 75 let. "Jsme atraktivním zaměstnavatelem, zodpovědným partnerem a dobrým sousedem. Klub HC Verva Litvínov podporujeme od jeho založení a pevně při něm stojíme i v této nelehké době. Držíme palce a věříme, že celý tým bude kvalitní hrou i dobrými výsledky dělat radost všem fanouškům, kterým koluje v žilách žlutočerná krev. Celému klubu přeji hodně štěstí a mnoho úspěchu. Věřím, že v budoucnu se v Litvínově opět budeme radovat z extraligového titulu," říká generální ředitel skupiny Unipetrol Tomasz Wiatrak. Od roku 2007 se stala generálním partnerem klubu společnost Benzina, která v České republice provozuje největší síť čerpacích stanic. O sedm let později litvínovští hokejisté důvěru svého mecenáše splatili v podobě zisku mistrovského titulu. Litvínov se v dobách dobrých i zlých vždy mohl spolehnout na pevnou podporu svého generálního partnera. "Benzina je generálním partnerem klubu už od roku 2007, takže jsme byli i u historického okamžiku, když Verva v roce 2015 poprvé oslavila extraligový titul. V Litvínově jsem v osmdesátých letech vyrůstal a neexistuje pro mě jiný klub než HC Vera Litvínov. Když si vzpomenu na hráče jako Hlinka, Jeřábek, Weissmann, Růžička, Rosol nebo Reichel, tak mi běhá mráz po zádech. Je pro mě čest podílet se na návratu klubu na výsluní. Pevně věřím, že všechny změny, které jsme nastolily, nám pomohou vrátit do Litvínova zpět kult úspěchu," věří vedoucí odštěpného závodu Benzina a předseda představenstva klubu Marek Zouvala. 
Konto našeho srdce 13.01.2021

Konto našeho srdce vám nabízí svou pomoc i v letošním roce

O podporu KONTA NAŠEHO SRDCE mohou požádat lidé, kteří splňují podmínky žadatele o podporu.
Více >
Mládež 08.01.2021

Další pozvánka! Útočník Skuhrovec znovu pojede na kemp reprezentace U18

Litvínovský útočník David Skuhrovec je znovu v nominaci české reprezentace do osmnácti let. Od 10. ledna se zúčastní pětidenního kempu v jihomoravském Vyškově.
Více >
Konto našeho srdce 31.12.2020

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost spolku Nové háro

Spolek Nové háro podporuje onkologicky nemocné děti v celé republice. Spolupracujeme spolu již od roku 2019 a pomohli jsme tak celkem osmi dětem a jedné mladé mamince.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Vítkovice Steel