Ve druhé třetině na ledě hosté dominovali, na Marka Pince ale nevyzráli, i když šancí si vypracovali poměrně dost. Asi největší měl Jakub Černý. V polovině zápasu byl na 2+10 minut vyloučen litvínovský útočník Lukeš. Menší trest za něj odpykával právě Černý a když se vrátil z trestné lavice, jel na Pince sám, avšak nedal.

V tu dobu už domácí čelili jak soupeři, tak čím dál více i pískotu vlastních fanoušků. Usmířil je švihem kousek za modrou obránce Jasečko a podruhé do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1, i když skóre příliš neodpovídalo obrazu hry.

Nečekané zmrtvýchvstání Vítkovice povzbudilo a v posledním dějství dokázaly zápas rozhodnout. Zblízka využil přesilovku Irgl a při další početní výhodě pečetil stav Hubáček.

Litvínov se v Ostravě se štěstím nepotkal, Nikolov v první třetině nastřelil tyč. Branková konstrukce pomohla i na druhé straně Jaroslavu Hüblovi.

Necelé dvě minuty před koncem po oddechovém času odvolali litvínovští trenéři gólmana. Power-play později zesílilo ještě vyloučení Šimíčka, nicméně zdramatizovat utkání už se nepodařilo, i když Chemopetrol oceláře přestřílel 36:29.

Petr Fiala
: 'Dvě třetiny byly z našeho pohledu velmi kvalitní, ale výpadek ve třetí nás stál body. Měli jsme příležitosti na zvýšení náskoku, zatímco domácí hráli naopak nervózně. Pomohl jim šťastný gól na 1:1 po teči našeho hráče. Třetí část jsme nezačali tak, jak jsme měli a v oslabení pak dvakrát inkasovali.'