Expert ČT David Pospíšil prohlásil tři kola před koncem ve studiu Buly, že je co se týče play off prakticky hotovo, protože Litvínov získá minimálně tři body a Slavia by pak musela osm.
Obojí ještě může vyjít, ale ne současně.
Když Litvínov získá ony tři body, postoupí. Když získá Slavia oněch osm bodů (zatím má pět) postoupí.

Litvínov si zkomplikoval situaci hlavně domácí porážkou s Kladnem. Dlouhé týdny se o výsledky dosažené na ZS Ivana Hlinky opíral, ve chvíli poslední zde selhal. Nutno si ale uvědomit, že v konstelaci s úterními výsledky by klubu i tři body z neděle pomohly jen částečně a nic by nerozhodly.

Takže do Prahy k rozhodujícímu mači! Bude stejný jako sedmý rozhodující duel v play off.

Pro HC VERVA platí:
- lepší do hlavního města než na Moravu (to kvůli kilometrům)
- lepší na Slavii než třeba do Zlína (to kvůli výsledkům vzájemných zápasů posledních let)
- lepší moci si to uhrát sám, než čekat na jiné výsledky.

Slavia nabízí lístky i do 4. patra arény, jen za 50 korun.

Jedno je jisté. Buď bude ve vyřazovacích bojích chybět tým, který po 10. kole vedl ligu a ještě po dvaadvacátém byl čtvrtý (Slavia). A nebo tým, který ji naopak po 14. kole uzavíral, ale od 25. do 50. kola se téměř nepřetržitě, jen se dvěma výjimkami, na postupové pozici držel (Litvínov).

Na prahu druhé čtvrtiny byl na tom Litvínov podstatně hůř, než nyní. Po osmi porážkách mu šlo "o život", byť do konce zbývalo ještě hodně zápasů. Čekala ho mravenčí práce s nejistým výsledkem.

Zvládl ji. Opustil poslední příčku a rychle se vzdálil i té druhé barážové.
Oproti nutnému dlouhotrvajícímu úsilí v základní části je to teď vlastně maličkost: uspět v jediném zápase.
Bylo by to sladké...

Vladimír Růžička a Ondřej Weissmann, trenéři Slavie a kamarádi z dětství, se hokejové abecedě vyučili v Litvínově. Před pár dny byli jmenováni k národnímu mužstvu.
Z kádru Litvínova působili dříve ve Slavii Viktor Hübl (2000-02), Marek Posmyk (2002/3) a také kouč Miloslav Hořava (1994-97).

Utkání začíná v 19:00, ČT do něj vstoupí po 19:30 po skončení přenosu ze slavnostního zahajovacího ceremoniálu paralympiády v Soči.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Tak co žlutočerný příznivče, už jsi vydýchal zklamání z posledních porážek?
Ano? Tak to je fajn.

Že ještě úplně ne? Nedivíme se.
Fanouškovská i klubová představa o situaci po 51. kole byla jiná. Ale realita je ale taková, že se rozhodne v posledním dvaapadesátém vystoupení týmu v základní části.

Nikomu nelze slíbit postup. Jsou na něj teď dva a radovat se může jen jeden.
Ale není to parádní starost, oproti té podzimní, kdy byl Litvínov -4 body za posledním a -7 bodů za desátým místem?
Co tak na všechno špatné zapomenout a říct si: Zabereme!
Hráči chtějí také. Jen forma se od nich snaží v posledních zápasech vytratit a proto to tak někdy možná nevypadalo.

Proč zabrat?
1. Protože to za to stojí.
2. Protože chceme postoupit.
3. Protože jsme za týmem stáli celý rok a teď je nejdůležitější chvíle.
4. Protože jsme litvínovští fanoušci!
Porovnání
HC VERVA Litvínov, a.s. - HC SLAVIA PRAHA a.s.

První brankáři (odchytali nejvíc)
Pavel Francouz, 47 zápasů, úspěšnost 93,23 - Dominik Furch, 48 zápasů, úspěšnost 91,70

Nejproduktivnější hráči
Viktor Hübl 38 bodů (14+24) - Jaroslav Bednář 48 bodů (21+27)