A-tým 31.03.2012
Autor: Redakce

Litvínov hostí Slavii, zbývají tři kola

Devět bodů pro každý tým je ještě ve hře a šestibodový je před nedělí náskok Vervy na extraligový strašák jménem baráž. Udělá Litvínov rozhodující krok proti Slavii? ...

Devět bodů pro každý tým je ještě ve hře a šestibodový je před nedělí náskok Vervy na extraligový strašák jménem baráž. Udělá Litvínov rozhodující krok proti Slavii?

Slavia vkročila do toužebně očekávaných klidných vod už v pátek, vítězstvím nad Mladou Boleslaví v poměru 3:0. A mohla se v Edenu se svými fanoušky radovat.
 

Přesto měli možná hráči zpod Krušných hor na svém stadiónu radost větší. Se Západočechy předtím dvakrát prohráli a prohrávali i ve třetím vzájemném utkání v play out. Nejprve poměrem 0:2, dlouho pak 1:2 a ještě v 55. minutě 2:3. Ale finiš všechno zachránil a zvedl diváky ze sedadel - 6:3!

Takových příznivých obratů už černožlutí zažili v této jinak nepříliš povedené sezóně hodně. Tenhle měl ale sladkou příchuť přiblížené záchrany.
Navíc, řeklo by se, přijede v neděli tým, který má jako jediný vyhnutí se baráži už jisté. Ale na to je třeba zapomenout. Podcenění bývá prvním krůčkem k neúspěchu. Pro Slavii může hrát uvolněnost a nikdo nechce zklamat fanoušky. Nic ještě není rozhodnuto a sportovci ví, že poslední krok bývá nejobtížnější.

Jak vnímají situaci "sešívaní"?
"Máme už jistotu, ale kvůli lidem do toho půjdeme dál naplno. Chceme vyhrávat," uvedl na netu Slávista Micka.
Z litvínovského tábora žádný spekulativní hlas o splněném cíli či učiněném rozhodujícím kroku slyšet není. Spíš jiný: Jsme blízko, ale ještě není konec. Musíme to zvládnout.

Trenéři si znovu pochvalovali výkon brankáře Petra Fraňka. Uzdravil se v pravý čas a účinně pomáhá týmu zvládnout boj o hokejový život, když předtím prakticky celou tíhu bojů o neúčast v baráži nesl Martin Volke.

"Je příjemné mít šestibodový náskok, ale ještě není konec. Rádi bychom rozhodli už v neděli, to je jasné, když už nám nahrál i druhý páteční výsledek," řekl autor dvou branek do sítě karlovarské Energie Viktor Hübl.

Jiří Šlégr, jehož tvář zdobí plnovous a který při svém třetím obnoveném startu pomohl týmu ke druhému vítězství, si pochvaloval, že jeho tým šlapal až do konce. "Všichni si uvědomovali, o co hrajeme a nakonec jsem to zvládli. Proti Slavii musíme hrát tak, jako od druhé třetiny."
Sám pomohl k výhře dvěma asistencemi. Zejména bombou, jejíhož odrazu od tyče využil doklepávající Martin Hujsa. Znamenala stav 3:3 a druhé litvínovské vyrovnání už karlovarské bodové ambice nevydržely. 

Litvínovský duel č. 62 začíná v neděli na ZS Ivana Hlinky v 17:30.
Vzájemná bilance této sezóny mluví pro černožluté: šest vítězství a jediná porážka.

Příští pátek přivítá Verva Mladou Boleslav a play out končí příští neděli v Karlových Varech.

Tabulka po 9. kole z 12:
1. Slavia Praha       61  20  7  8 26  162:176  82
2. Energie K. Vary  61  21  5  7 28  169:185  80
3. Verva Litvínov  61  18 10 4 29  165:200  78
4. Mladá Boleslav   61  19   5 5 32  146:188  72

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >