Verva jako třetí extraligový klub odehraje po vzoru NHL zápas pod širým nebem. Po Pardubicích a Brnu se tak i Litvínov dočká vlastního „Winter Classic“. Verva bude hostit na drážďanském Rudolf-Harbig stadionu Spartu Praha. Díky spolupráci s německým hokejovým klubem Dresdner Eislöwen, který ve stejný termín hostí utkání DEL2 s Lausitzer Füchse bude ohrožen extraligový rekord v počtu fanoušků, který drží brněnská Kometa, která při utkání se Spartou za Lužánky přilákala do ochozů 21 500 fanoušků. Drážďany v sezóně 2015/2016 utkání pod širým nebem již pořádaly a na stadion Rudolfa Harbiga si našlo cestu neskutečných 31 853 diváků. „Atraktivita utkání bude veliká. Můžeme vytvořit rekord v počtu diváků na stadionu, pokud se nám stejně jako Drážďanům povede přilákat na zápas třicet dva tisíc lidí, což by byl jednoznačně extraligový rekord. Byli bychom rádi, kdyby to tak dopadlo, uděláme pro to maximum,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Duel se Spartou nebude speciální jen množstvím fanoušků a jedinečnou atmosférou, ale bude to historicky první utkání extraligy, které se odehraje mimo hranice České republiky. „Myšlenka uspořádat utkání pod širým nebem se nám líbila z několika důvodů. Především proto, že český extraligový klub nikdy v historii nehrál zápas v zahraničí v rámci soutěže, takže bychom byli první. Společně se Spartou jsme navíc jedni z nejtradičnějších soupeřů české nejvyšší soutěže a Sparta Praha je pojem po celé Evropě,“ dodává Šlégr. Fanoušky tak čeká jedinečný zážitek vidět svůj klub před kulisou více než třiceti tisíc diváků, což je o osm tisíc více, než má Litvínov obyvatel. Litvínov do Drážďan vypraví speciální autobusové spoje, které usnadní cestu příznivcům, kteří nebudou moci na zápas vyrazit autem.

Vstupenek na utkání bude dostatek a klub chystá i zvýhodnění pro budoucí držitele permanentních vstupenek, navíc každý permanentkář bude mít svou vstupenku do konce srpna rezervovanou do litvínovského sektoru. „Chceme vypravit několik autobusů, aby bylo vidět, že litvínovští fanoušci jedou do Drážďan na extraligový hokej. Permanentkáři budou mít na zápas slevu, aby měli za svou věrnost také nějaké zvýhodnění. Dále připravujeme reklamní a památeční předměty, které budou důležité, ať už to budou čepice, šály trička a podobně, aby si fanoušci mohli zakoupit něco, co si můžou schovat a jednou si říct, že Litvínov byl první, kdo hrál extraligu za hranicemi České republiky. Takovéto benefity pro fanoušky připravujeme,“ přibližuje Jiří Šlégr. Online předprodej odstartuje v úterý 4. 6. 2019 v 15:00 na adrese https://www.etix.com/ticket/p/8107391/hockey-open-air-dresden-rudolfharbigstadion-dresden-hockey-open-air?cobrand=HockeyOpenAir a ceny do litvínovských sektorů se budou pohybovat od 550 do 820,-Kč vstupenka je vždy platná na oba zápasy. Pro fanoušky bude připraven bohatý doprovodný program i speciální merchandising k Open Air. Obě mužstva do úvodní třetiny utkání navíc vstoupí ve speciálních historických dresech.