HC Verva Litvínov

Černožlutí nabírají pod novým trenérským štábem na síle a po nezdařeném vstupu do sezony přinášejí fanouškům svými výkony radost. V posledních třech utkáních vybojovali osm z devíti možných bodů. Na domácí výhru 4:0 nad pražskou Spartou, navázali Ropáci výhrou 3:2 po prodloužení v Liberci a následně dalšími třemi body doma proti Českým Budějovicím po výsledku 6:4. V pátek je čeká poslední venkovní utkání před reprezentační pauzou. Sestava se s lepšími výkony postupně ustaluje, ale tým se bude muset obejít bez služeb zraněného brankáře Mateje Tomka, jenž si po nešťastném střetu poranil klíční kost a čeká jej operace, a také bez útočníka Marka Berky, který bude v rámci hostování hájit barvy Sokolova.

Nejproduktivnějším hráčem Vervy je Giorgio Estephan (4+11), kterému patří 11. místo v tabulce produktivity celé ligy.

Rytíři Kladno

Kladenští se po minulém kole propadli na poslední příčku právě místo Litvínova. To odehráli na ledě královéhradeckého Mountfieldu a utkání to bylo velmi zajímavé. Hradečtí se dvěma zásahy do času 00:37 postarali o druhý nejrychlejší dvougólový vstup do utkání v historii ligy. Manko však dokázali Středočeši stáhnout ještě během první třetiny, která skončila 3:3. Až do 57. minuty patřilo utkání Rytířům, kteří si vytvořili pohodlný náskok 7:4. Náskok hostující celek možná ale ukolébal natolik, že během 210 vteřin třikrát inkasoval, včetně branky Jakuba Lva, jenž srovnával v čase 59:59. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém dokonal kladenskou zkázu Graeme McCormack. Za posledních 12 utkání má Kladno na kontě pouze 2 výhry.

Nejproduktivnějším hráčem Rytířů je Tomáš Plekanec (3+10), kterého můžeme najít na 23. místě ligového bodování.