S vyladěním formy na čtvrtek to je možná o trochu horší, čtyři inkasované góly a hlavně závěr zápasu jsou trochu varováním. Výhra mohla být klidnější, vedení 5:2 pět minut před koncem by si kvalitní tým měl umět lépe pohlídat, a ne se v posledních vteřinách zápasu ještě strachovat o vítězství jako takové.
Ale mužstvo muselo otáčet zápas (prohrávalo 0:1) a nakonec - tři body jsou tři body.

Čtvrtfinále… Výhra v něm maže všechny předchozí neúspěchy, porážka zase všechny předchozí úspěchy.
Češi se budou snažit, aby své předchozí úspěchy povýšili k bojům o medaile.

Ve skupině předvedli výborné výkony a překvapili. První místo ve skupině v konkurenci Rusů a Švédů mluví samo za sebe. Pět tříbodových výher a bodový zisk v každém utkání také.

Soupeř z USA? Upřímně řečeno, pro vítěze skupiny se dal představit i o něco schůdnější protivník. Moc nechybělo k tomu, aby to byli Slováci, ale stejně – kdo by mohl dopředu zaručit, že federální derby nepřinese překvapení?

Zámořští hráči mají play off v krvi, a jestli dokáží 19. května od 15:15 hodin přepnout na vyšší level, čeká svěřence čerstvě 69-letého kouče Vladimíra Vůjtka perná prácička. Platí však otřepané – v play off si nevyberete a kdo chce medaili, musí vyhrát nad kýmkoli!

Lukáš Kašpar vstřelil na turnaji čtvrtý gól. Z toho jeden byl rozhodující samostatný nájezd (proti Lotyšům) a jeden z trestného střílení (proti Švýcarům). Pátá branka (nájezd proti Dánsku) se mu vzhledem k porážce nepočítala. K tomu přidal jednu asistenci. Slušná bilance!

Pavel Francouz odchytal čtyři zápasy, o jeden víc než kolega Furch. Už to je pozoruhodné. Dosáhl úspěšnosti zákroků 89,58 procenta, což ho po utkání se Švýcarskem řadilo na průběžné 11. místo mezi gólmany turnaje. S ním v brance mužstvo čtyřikrát vyhrálo.
Kdo dostane šanci v prvním zápase vyřazovací části?

Ve čtvrtek držte palce. Tenhle tým by si postup a pak cenný kov zasloužil.