Čtyřmi brankami v první třetině rozhodl Liberec severočeské derby. Litvínov třemi brankami v závěrečné třetině alespoň zmírnil porážku, u všech gólů asistoval Martin Jenáček. Po třetí brance se vystřídali brankáři. Tygři udrželi první příčku v tabulce po výhře 6:3, Verva vyšla doma podruhé v sezóně naprázdno a o další body se bude prát v neděli v Praze.

S uzdraveným Petrem Fraňkem v brance a opět se sedmi obránci a dvanácti útočníky (plus připraveným Jenáčkem) vyrukovala Verva do boje s bílými šelmami z Liberce. Ti nasadili do klece Vošvrdu a k první brance jim pomohlo vyloučení Heinische už po 37 vteřinách hry. Na konci druhé minuty se trefil Dušek.

V 7. minutě se poprvé k souvislejšímu tlaku dostali domácí hráči. Kubinčák, Hujsa, Bojer kombinovali v útočném pásmu, ale ke koncovce se nedostali. Krátce na to vypálil zpoza obránce Špaček, Franěk měl zakrytý výhled a hosté vedli 2:0.

Kudrnovo vyloučení Verva nevyužila a vzápětí litovala dvojnásob, Klimenta přidal ve 12. minutě třetí gól, po kterém Petra Fraňka vystřídal Martin Volke.
Litvínov nutně potřeboval oživit své naděje gólem a v 16. minutě k němu měl blízko Hanzl, který se zčistajasna objevil sám před Vošvrdou. Minutu před koncem třetiny se ještě trefil Derner a připomněl divákům zápas s Třincem, skóre dostalo týž hrozivou podobu 0:4.

Po změně stran domácí trenéři zredukovali sestavu, sedět zůstali Frolík, Hujsa a Heinisch (do závěru se zase vrátili), naopak naskočil Jenáček. Výkon se zlepšil, gól však nepřicházel.
Ve 25. minutě chytil Volke Vakovu střelu po přečíslení dva na jednoho. O tři minuty později vybídl Skuhrovec ke gólové teči Bojera, Vošvrda vyrazil. V polovině utkání šel po závaru před tygří klecí ven Kudrna, v závěru přesilovky v gólové šanci neuspěl Majdan.

Logicky se tak znovu ke slovu dostal soupeř a Dušek svůj průnik před branku zakončil přesně pod břevno. Litvínov následně nezužitkoval ani 45 vteřin hry pět na tři, když k faulu Dernera ještě vyhodil kotouč mimo led Bortňák. Do kabin se tak podruhé šlo za stavu 0:5.

Až po změně stran přišla radost pro černožluté fandy. Zavěsil zblízka Martin Hujsa. A vzápětí mohl znovu snížit Karel Kubát.
V 54. minutě naopak na 1:6 upravil kapitán hokejistů zpod Ještědu Petr Nedvěd.

Litvínov nerezignoval a kdo vydržel do závěru, dočkal se dalších dvou branek: premiérově se v extralize trefil Ján Brejčák, Vošvrdu prostřelil od modré čáry pět minut před koncem. A v 58. minutě ještě uspěl Martin Frolík po výjezdu gólmana do rohu kluziště tečoval Kousalíkovu střelu do odkryté klece. Stanovil tak konečné skóre zápasu.

Litvínov Liberec přestřílel 39:23, ale na střely se hokej nehraje. Třikrát u gólu asistoval Martin Jenáček, který naskočil do hry od 21. minuty.
Tygři potvrdili formu, zvítězili počtvrté v řadě. Uklidnil je rychlý vedoucí gól a pak už otěže zápasu z ruky nepustili.

První čtvrtina už má na programu jen dvě dějství, černožlutí míří v neděli na Spartu a v úterý přivítají doma Pardubice.

Jiří Kučera: "Soupeř vyhrál zaslouženě, dal nám dneska lekci z efektivity. V úvodu dal ze čtyř střel tři góly. Druhou třetinu jsme do Liberce trochu bušili, ale využití protiútoku znamenalo pátý gól. Pak jsme alespoň korigovali. Liberec zápas kontroloval."

Jiří Kalous: "Nám se podařilo v první třetině skórovat čtyřikrát, což není tak častý jev. Díky tomu, že jsme využili naše příležitosti a vytvořili jsme si dostatečný náskok, jsme pak utkání relativně kontrolovali. Jsme rádi, že si odvážíme tři body. Litvínov doma hraje velmi nepříjemný, ofenzivní hokej a byl jsem rád, že se nám to dneska podařilo eliminovat."