Aktivní výkon předvedl Litvínov v Liberci, jen jej málo promítl do konečného výsledku. Ten nakonec zněl 4:1 pro domácí po závěrečné brance při litvínovské power play. Zvládnout lépe začátek zápasu, udržet déle stav po vyrovnání na 1:1 nebo mít více střeleckého štěstí, hlavně v poslední třetině, mohl některý z bodů zpod Ještědu zmizet.

Litvínovští odchovanci Marek Pinc a Petr Franěk se po české státní hymně, kterou zahajují v Liberci i běžné extraligové zápasy, postavili proti sobě do branky ve čtvrteční předehrávce 24. kola. Vervě chyběli Jareš, Stříteský a Maxa, naskočil uzdravený Brejčák a opět i junior Havelka.

Dalo se očekávat, že zaměstnanějším bude litvínovský strážce svatyně a rozjetý lídr tabulky jej ohrozil už po 25 vteřinách Kudrnou. Ve 3. minutě Franěk betonem vyrazil Špačkovu střelu. Na Pince jako první vypálila třetí formace Vervy.

Z prvních dvanácti minut odehráli hosté šest v oslabení. Frolík dostal menší trest ve 4. minutě a Hübl zdvojený za zásah Nedvěda v obličeji při vhazování, po kterém se na ledě objevila krev. Litvínov obě oslabení ubránil, gól však přišel mezi nimi.
V 6. minutě uspěl dorážkou brankářem vyražené střely od modré čáry Špaček, skákavý puk šťastně trefil pod horní tyčku. Vzápětí nebezpečně pálil z voleje Nedvěd.

Hra pak byla poněkud rozkouskovaná. Nejblíže k vyrovnání měli žlutí při první přesilovce (v 15. minutě Nedvěd). V jejím závěru Hujsova řada točila puk kolem brankoviště a mnoho nescházelo. Do kabiny šli s těsným a zaslouženým vedením aktivnější domácí. Franěk kryl ránu volného Trončinsikého, Pinc zase přesilovkový pokus od modré Kousalíka.

Po změně stran přišlo brzy vyrovnání. Litvínov totiž začal druhou třetinu podstatně aktivněji a už ve 22. minutě jeli Hübl s Lukešem dva na jednoho, Pinc zachránil. Minutu na to už ale nestačil na průnik Ručinského. Kapitán Krušnohorců se protáhl mezi obránci, byl při tom faulován, padl na tyč, ale než se branka vychýlila ze svého postavení, dorazil puk Robin Hanzl, 1:1.

To byl moment, který hosté potřebovali, ale vzápětí šli dvakrát do čtyř. Nejprve za málo viditelný faul Černoška, poté sudí spočítali na ledě příliš mnoho hráčů ve žlutém. Druhou přesilovku Liberec využil dobře skrytým nahozením oobránce Trončinského od modré čáry. I šťastné góly platí.

Pak jel téměř sám na Fraňka Bartovič, ale s Kubátovým přičiněním ani nezakončil. Do nadějných střeleckých pozic se stále dostávali i hosté, branka však padla v polovině utkání znovu do jejich sítě. Krejčík uvolnil Bortňáka a ten Fraňkem vyražený pokus vrátil do branky.

Litvínov stále předváděl dobrý výkon a vynutil si hned tři fauly soupeře v řadě (Bartovič, Vantuch, Nedvěd, který ve střelecké pozici sekl přes hůl Brejčáka). V přesilovkách se neujaly střely Frolíka a Ručinského a tak se do šaten šlo za stavu 3:1.

I třetí dějství začal Litvínov aktivně, už po devíti vteřinách Pince vystrašil, ale nepřekonal tvrdou ranou Kubinčák. Tygři měli největší šanci v této části už minutu na to, Nedvěd se prosadil ke střele hned po buly a vzápětí zakončoval po objetí branky znovu. Franěk mu však vleže střelu z branky vykopl zvedlým betonem!

Ve 44. minutě se poškorpili Brejčák a Vantuch, litvínovský zadák dostal dvě minuty navíc za předchozí zákrok. Ve 47. minutě fauloval Čakajík pronikajícího Ručinského, ale největší možnost Vervy přišla až v 53. minutě. Kubinčák po povedené kombinaci pálil k tyči, Pinc byl na místě. Následný drtivý tlak vyvrcholil zblokovanou střelou Jenáčka, která dopadla na břevno...

Tlak hostí znovu přerušili sudí Hodek a Trombík, poslali ven Frolíka za lehké potažení soupeře a Ručinského za sekání, které ale bylo těžko rozeznat. Dlouhé oslabení tři na pět Litvínov ubránil a ve čtyřech hned soupeře ohrozil: Hujsova přihrávka při přečíslení dva na jednoho však před branku neprošla.

Dvě minuty před koncem zvýraznili trenéři probíhající početní výhodu odvoláním brankáře, tým zamkl soupeře v útočném pásmu, ale nakonec ujel Bartovič a pečetil výsledek do prázdné branky čtvrtým gólem.

Verva zahrála venku lépe než v Třinci a kvalitnímu soupeři v některých momentech zle zatápěla. Jen jako by si vybrala trochu smůly v koncovce, snad za předchozí střelecké štěstí proti Plzni. Chyběl větší důraz a přesnost.
Bílí Tygři ukázali svou sílu hlavně v úvodu utkání, výborně chytal brankář Marek Pinc, který byl jejich nejlepším hráčem.

Filip Pešán: "Litvínov je ofenzivně silný soupeř a dnes o tom přesvědčil. Neproměnil ale šance, což byl jeho kámen úrazu. Bezchybný výkon podal v brance Marek Pinc, díky kterému jsme vyhráli. Udělali jsme plno chyb, ale díky němu jsme to zvládli."

Jiří Kučera: "Rozhodla druhá třetina. Tu první jsme prohráli 0:1 a ve druhé se snažili výsledek otočit. Přestože jsme hráli v této části nejlepší hokej z celého utkání a měli i šance, paradoxně jsme ji prohráli 1:2. Klobouk dolů před Markem Pincem, který zápas vychytal."

Nezapomeňte - neděle 17:30 se blíží!