Jak utkání s Bílými Tygry hodnotíte?
Myslím, že první třetina byla z naší strany celkem solidní, tam to bylo vyrovnané. Začátek druhé třetiny ovlivnil celý zápas, dostali jsme gól z prvního střídání a dalších deset minut jsme měli šílených. Nemohli jsme se dostat ven z pásma, obránci tam byli hrozně dlouho a nemohli vystřídat. Hosté nás zavřeli a vytvořili si třígólový náskok. Pak jsme dali na 1:3 a ještě jsme tam měli nějaké šance. Soupeř nám dnes dal lekci z moderního hokeje, všechny malé věci dělal lépe. Byl rychlejší, důraznější, trestal nás. Zasloužené vítězství hostí.

V posledních utkáních se dařilo útoku Viktora Hübla, dnes se neprosadil. Co za tím vidíte?
Hosté hráli velmi dobře, nedali nám čas ani prostor. Když jsme se dostali do nějakých šancí, tak nás soupeř nepustil k dorážkám. Mockrát jsme hledali někoho mimo střeleckou pozici, když už jsme mohli vystřelit. Soupeř hrál velmi účelně, vyhrával osobní souboje a dělal správně malé věci. Čekal na naše chyby, které přišly, trestal nás z přečíslení.

Tři branky Liberce zařídil jeho první útok. Byla právě jejich forma rozdílová?
Určitě. Nás v minulých zápasech tahala Vantova lajna, ale my potřebujeme od ostatních, aby se trochu zvedli. Nemůže to být jen na nich, každý zápas musí zabrat někdo jiný. Bylo by dobré, kdyby tahaly alespoň dvě lajny.

Do zápasu jste vstoupili s pozměněnými útoky. Co vás k tomu vedlo?
Začali jsme tak, jak jsme končili v Brně. Neodehráli jsme dobrý zápas ve Vítkovicích, první třetina proti Kometě byla katastrofální. Už tam jsme přeházeli útoky a zvládli jsme to. Ve stejném složení jsme začali i zápas proti Liberci, navíc se do sestavy po zranění vrátil František Gerhát. Chtěli jsme pokračovat v tom, co jsme dvě třetiny hráli v Brně.

Nebojíte se, že s týmem tahle vysoká porážka může něco udělat?
Zápasy jdou rychle za sebou. Během sezony vždy přijdou tři čtyři výsledky, kdy to na vás padne. Liberec dnes hrál výborně a trestal nás. Výsledek je pro nás možná trochu krutý, ale soupeř hrál výborně. Každý bod je teď důležitý, abychom se dostali do play off. Zítra si to rozebereme a zanalyzujeme.