Posílený Litvínov sfoukl Slavii pěti góly

Do Litvínova pod Krušné hory přijela pražská Slávia. Oba týmy měli před tímto duelem shodně šest bodů. Litvínov byl posílen o dva hráče, kteří běžně nastupují za litvínovskou juniorku a to o Jakuba Zdeňka a Jana Trübenekra. A právě prvně jmenovaný Jakub Zdeněk táhl ofenzívu domácích borců, když sám dva góly vstřelil a na jeden přihrál. Vyznamenala se také obrana, která hosty nepouštěla do větších šancí.

V první třetině byla jasně aktivnější hostující Slavia. Již v první minutě podržel domácí borce skvělým zákrokem Soukup. Poté se v dobré pozici ocitl Válek, ale hostující obrana jeho střelu zablokovala. V polovině první třetiny rozbil litvínovský Svoboda slávistickým útočníkem tvrzené sklo, když mu dal skvělý bodyček. Hra se přibližně na dvacet minut přerušila, než bylo tvrzené sklo vyměněno. Po neplánované přestávce se měl Soukup co ohánět, ale žádný z hostujících hráčů ho nepřekonal. V první třetině musel osmnáctkrát zasahovat, jeho protějšek Uhlík měl o hodně méně práce, když na něj šlo pouhých osm puků.

Do druhé třetiny vstoupili domácí jako vyměnění. Zlepšili bruslení a začali lépe napadat, tento přístup se jim vyplatil, a tak si domácí vybojovali přesilovou hru. Tuto výhodu zužitkoval těsně před jejím skončením tvrdou ranou od modré čáry Marek Baránek. Domácí dál útočili, ale především i dobře bránili. Ve třicáté minutě v přesilové hře vypálil od modré čáry Fučík, ale jeho ránu Uhlík neudržel a přesnou dorážkou navýšil stav na 2:0 Jakub Zdeněk. Uběhly sotva dvě minuty a padla další branka, když Baránek poslal přesný pas na Dominika Čeřovského, který se nemýlil a poslal domácí už do tříbrankového vedení.  Na konci druhé třetiny ujel hostující Bureš, ale Soukup ho vychytal.

Třetí třetina začala poněkud opatrně. Domácí dobře bránili a Slávisty nepouštěli do větších šancí. Největší šanci měl ve třetí třetině Hlinka, trefil pouze tyč Soukupovy branky. Deset minut před koncem po krásné samostatné akci navýšil Jakub Zdeněk skóre už na 4:0. Hosté se snažili ještě snížit, ale buď jim v tom zabránili obrana, nebo domácí brankář. Necelé tři minuty před koncem vypálil z vrcholu kruhů Jakub Svoboda a puk zapadl přesně k tyči. Do konce zápasu se stav již nezměnil, a tak domácí získali cenné tři body.
Litvínov se v tabulce vyhoupl právě před Slávii. Po sedmi zápasech se nacházejí litvínovští mladící na pátém místě. V osmém kole v sobotu zavítá Litvínov do Karlových Varů. Ondřej Vlk