Litvínov přibalil Kladnu šest gólů

Do Litvínova dnes přijelo poslední PZ Kladno. Hosté ve čtyřech zápasech nezískali ani jeden bod a mají hrozivé skóre 13:36. Litvínovští dorostenci byli na začátku sezóny přeci jen o něco úspěšnější, když ze čtyř zápasů vytěžili šest bodů.

Kladno určitě přijelo do Litvínova s tím, že získají konečně nějaké body, ale ani v Litvínově se jim nedařilo. Už po první třetině prohrávali 3:0 dokázali, ale snížit na rozdíl jediné branky, nakonec však domácí zabrali a přidali další góly. Hned v prvních minutách zápasu se přiostřilo, když byl vyloučen jak hráč hostí tak hráč domácích za hrubost. Poté se hra uklidnila a domácí převzali otěže zápasu v 6. minutě se tvrdou ranou od modré prosadil David Cvrk. Stačilo málo a mohlo být srovnáno, ale Soukup vše zvládl. O minutu později měli domácí výhodu přesilovky pět na tři a tu domácí také využili, přesnou ranou z kruhu se prosadil Dominik Čeřovský. Kladno se i přes dva inkasované góly zvedlo, ale vsítit gól se jim nepodařilo. A tak Litvínov vstřelil další branku po pěkné kombinaci mezi Sýkorou a Kuchařem, když Otakar Kuchař nadvakrát dostal puk za záda Čičmance. Po první třetině tedy vedl Litvínov už 3:0 a vše nasvědčovalo tomu, že zápas v pohodě uhrají. Do druhé třetiny vstoupil Litvínov aktivně a hned ze začátku si vytvořil dobré šance, ale ani Mical a ani Válek nedokázali vyzrát na Čičmance. Ve 26 minutě zahrozilo i Kladno, Soukup byl na místě a střelu zlikvidoval. Ve 31 minutě nastřelil litvínovský Štěpka tyč. Z protiakce za hosty snížil Norair Hovsepjan. Chvilku na to ujel Malík, ale skvělým obraným zákrokem ho zastavil Vrba. Další změnu skóre už druhá třetina nepřinesla. Na začátku třetího dějství byli aktivnější hosté, vytvořili si několik slibných šancí, ale Soukup svůj tým podržel. Nakonec se však hosté prosadili na rozdíl jediné branky opět snižoval Norair Hovsepjan. Litvínov naopak inkasovaný gól nesrazil, ale spíše nabudil. Domácí byli jasně lepší. Lépe bruslili a napadali. Vše korunoval ve 48. minutě Josef Stříbrný, který perfektní střelou navýšil litvínovské vedení. To Litvínovu nestačilo v 50. minutě nebezpečně tečoval Mical Baránkovu střelu, ale skvělým zákrokem se blýskl Čičmanec. Domácí měl dál velký tlak a v 55. minutě se prosadil z pravého kruhu Dominik Štěpka a Čičmanec znovu kapituloval. A to nebylo vše za necelé dvě minuty doklepl puk Jakub Svoboda za Čičmancova záda, tím uzavřel gólový účet na 6:2 pro litvínovské mladíky. Kladno už se na nic do konce zápasu nezmohlo. Domácí mají na kontě po tomto zápase 9 bodů a tento přesvědčivý výsledek pojedou potvrdit v sobotu do Plzně. Přiveze Litvínov další tři body z ledu silné Plzně? Ondřej Vlk