Litvínovští junioři podruhé padli na svém ledě, tentokrát po samostatných nájezdech

Junioři v sobotu poprvé v sezóně prohráli a to v Karlových Varech 3:2. Chtěli si napravit reputaci v dnešním zápase, ve kterém byli posíleni o dva hráče: Daniela Horu, který nastupuje také za prvoligové Litoměřice, a Jakuba Havelku. Domácí sice hýřili aktivitou, ale přesto museli nakonec zkousnout porážku 4:3 po samostatných nájezdech.

Do první třetiny vstoupili lépe hosté, ve třetí minutě šel za katr Švarc a Chomutov přesilovku zužitkoval, pěknou střelou se prosadil Lukáš Novák. Domácí přidali na pohybu a vytvořili si několik slibných příležitostí, ale hostující brankář Strmeň odolával. V šesté minutě se sám před Nechvátalem objevil Hanták, ale domácí kapitán Jurčík stihl zhatit šanci hostí. V sedmé minutě měl Litvínov výhodu přesilové hry a také jí využil. Po pěkné přihrávce od Trübenekra vyrovnal Jakub Zdeněk. Ale uběhlo jen 62 vteřin a Piráti šli opět do vedení, když se přesnou střelou prosadil Jakub Novák. Litvínov zlepšil kombinaci a Strmeň se měl, co ohánět. V osmnácté minutě se dostal do úniku Písařík, ale trefil Strmeňovo rameno.
Do druhé třetiny vlétl Litvínov jako uragán. Již v první minutě fauloval Korim a domácí ukázali, jak se přesilová hra využívá. Po Mackalově přihrávce dělovkou srovnal Václav Čejka. Litvínov byl dále aktivnějším týmem, v dobré šanci se ocitl Písařík, pálil jen těsně nad břevno. O několik vteřin se do další šance dostal Zdeněk, ale i on ztroskotal na Strmeňovi. Pět minut před koncem druhé třetiny zahrozil bývalý litvínovský útočník Račuk, ale Nechvátal si na jeho střelu dobře počíhal. Chvilku před sirénou si vybruslil Zdeněk do dobré pozice, ale minul branku.
Ve třetí třetině hosté téměř srovnali krok, ale Litvínov byl přece jen o něco lepším týmem. Hrálo se převážně ve středním pásmu, protože jak Piráti, tak Litvínovští své pásma dobře bránili. Ve čtvrté minutě třetí třetiny vypálil Mackal z kruhu a jen o milimetry jeho střela minula levý růžek hostující branky. Chomutov několikrát zahrozil, ale buď jeho útok zastavila pozorná litvínovská obrana, nebo Nechvátal. V polovině třetiny propadla domácí obrana a do samostatného úniku se dostal Danko Deveri, který svojí šanci využil. Litvínov poté bušil do obrany Pirátů, ale kýženou branku se mu nedařilo vstřelit. Dvě minuty před koncem zápasu ujeli do přečíslení Šalka s Jurčíkem a prvně jmenovaný krásnou přihrávkou našel Ondřeje Jurčíka, který srovnal na 3:3! Čtrnáct vteřin před koncem mohl rozhodnout agilní Šrámek, jeho střela však těsně minula branku. A tak přišlo na řadu prodloužení.
V něm měl nejblíže ke skórování Čejka, dostal pěknou přihrávku a opřel se do střely, která šla jen těsně vedle. Do konce prodloužení změna už nenastala, a tak musely přijít na řadu samostatné nájezdy.
V nájezdech se prosadili hráči až v páté sérii. Když se změnilo pořadí střelců, trefil se chomutovský Mála, ale na jeho nájezd odpověděl i domácí Smolka. V šesté sérii uspěl pouze hostující Hrabák a díky tomuto hráči si Piráti odvážejí z Litvínova bod navíc.
Další zápas sehrají junioři v sobotu na ledě Mladé Boleslavi a na domácím ledě se představí ve čtvrtek proti Liberci. Ondřej Vlk