Konto našeho srdce 17.02.2022
Autor: L. Weber, O. Vlk, foto: Jan Jindra

Konto našeho srdce ve spolupráci se společností Stebal zakoupilo Štěpánkovi speciální terapie

Konto našeho srdce společně s hlavním partnerem klubu, společností STEBAL, pomohli dvanáctiletému Štěpánovi Vaňkovi.

Štěpán je od raného dětství léčen pro centrální svalovou hypotonii, atypický autismus, těžkou mentální retardaci a jako 1.dítě v ČR a páté ve světě pro autozonálně dominantní retardaci 5.typu. I přes veškeré prognózy specialistů, že se Štěpánek nikdy nepostaví na nohy a bude jen ležícím pacientem, se maminka Lenka nechtěla smířit s tímto verdiktem, začali se Štěpánkem bojovat. Díky intenzivním terapiím, které pravidelně podstupují a cvičení v kosmickém oblečku v lázních, dosahuje malý Štěpán neuvěřitelných pokroků. Stejně jako fyzioterapie jsou pro mladého bojovníka důležité ergoterapie, které zlepšují Štěpánkovi motoriku a podporují psychomotorický rozvoj. Ceny jednotlivých intenzivních terapií jsou velice nákladné a pro maminku v invalidním důchodu finančně téměř nedostupné. Maminka Lenka by ráda poskytla maximální péči Štěpánkovi, aby byl co nejvíce samostatný, až jí opustí její fyzické a zdravotní síly.

Náš hlavní partner klubu, společnost Stebal, zastoupená předsedou správní rady panem Stejskalem se rozhodl, že nemocnému Štěpánkovi a jeho mamince Lence pomůže. Zakoupil potřebné intenzivní ergoterapie a další potřebné terapie v celkové částce 96 000 Kč v Armandi Therapy Clinic v Praze. V tuto chvíli už malý bojovník cvičí a podstupuje tuto finančně nákladnou terapii. Držíme Štěpánovi pěsti a přejeme štěstí. Děkujeme společnosti Stebal za významnou pomoc. Za klub se předání zúčastnil útočník Petr Straka.

Jedeme v tom spolu!

Fotogalerie

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >