Dorost 01.02.2021
Autor: Ondřej Mach

Konec nadějí. Extraliga dorostu už se nerozběhne, soutěž je u konce

Vzhledem k přetrvávající nepříznivé situaci ohledně koronavirové pandemie byla letošní sezona Extraligy dorostu ukončena. Český svaz ledního hokeje o tom informoval v tiskovém prohlášení.
Nejvyšší soutěž v kategorii dorostu byla přerušena v polovině října. Dlouho se nevědělo, jestli se znovu rozjede, nyní je jasno. Probíhající ročník Extraligy dorostu byl z rozhodnutí prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále ukončen.

Litvínovští dorostenci ze zápasového rozvrhu stihli jen pět duelů s bilancí jedné výhry a čtyř porážek. Nejproduktivnějším hráčem chemiků byl s pěti vstřelenými brankami Jan Šprynar.

Příští rok čekají nejvyšší dorosteneckou soutěž velké změny. Do následující sezony sice zasáhne všech třicet mužstev, jejich počet se ale poté může snížit až o osm klubů. Šest týmů totiž sestoupí přímo, další dva budou hrát baráž.

Extraliga dorostu sice pokračovat nebude, ve hře ale je náhradní program.
Zápasy - Junioři včera

Lekce od silného Mountfieldu. Dorostenci padli na domácím ledě 2:7

Po páteční prohře v prodloužení chtěli Severočeši zvítězit, do cesty se jim postavil šestý Hradec Králové. Hosté šli do vedení díky dvěma zásahům Pajera, Litvínov se sice připomněl v prostřední dvacetiminutovce, ale Mountfield opět udeřil a s přehledem si zajistil tři body.
Zápasy - Dorost včera

Přesilové hry klíčem k úspěchu! Dorostenci deklasovali PZ Kladno 9:1

Ve druhém utkání dorostenecké nadstavby narazili chemici na kladenské Pracovní zálohy. Středočeši v úvodním duelu schytali debakl od Hvězdy, a tak měli co napravovat. Tahali za kratší konec a to kvůli častým vyloučením, které dokázali hosté tvrdě trestat. Za zmínku stojí výkon Jakuba Bednaříka, který se blýskl hattrickem.
Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.