Mužstvo se ve čtvrtek odpoledne vydalo na severomoravský trip.
V pátek nastoupí v Ostravě-Vítkovicích (17:00) a v neděli odpoledne ve Zlíně (15:30).

Doma se představí až v pátek 30. října proti Liberci, za to jej pak čekají celkem tři utkání doma v řadě: ještě v neděli 1. listopadu proti Hradci a v úterý 3. listopadu první zápas osmifinále Ligy mistrů s göteborgskou Frölundou.

Vítkovicím odešli v létě tři nejproduktivnější útočníci, Svačina (Třinec), Roman (Jekatěrinburg) a Huna (Poprad). Počet vstřelených branek týmu to ale zatím zdá se zásadně nepoznamenalo.

Výsledkově je to pro tým trenéra Svozila pořádná houpačka. Sezónu začali parádně, výhrami v Hradci na nájezdy a doma nad Kometou Brno. Pak čtyřikrát za sebou prohráli. A následovala čtyři vítězství!
Naposledy Vítkovice podlehly v úterý v Liberci 1:4.

Bodování klubu vede střelec Rostislav Olesz (8+3). V brance převážně nastupoval Pavel Kantor, představil se v devíti zápasech s úspěšností zásahů 88,66.

Litvínov uzavře v Ostravě své účinkování v první čtvrtině základní části, přičemž úterní předehrávkou 19. kola v Praze se Spartou už vkročil do té druhé.

V pátek může skočit do první „desítky“ v tabulce, právě na úkor Vítkovic - pokud je porazí. Alespoň vizuálně se před ně v případě úspěchu určitě dostane, i když je nutno poznamenat, že tradiční ostravský účastník nejvyšší soutěže má odehráno o dva zápasy méně.

S týmem by měl opět odjet i mladý útočník z juniorky Tomáš Kučera. Situace před prvním gólem Vervy na Spartě nebyla zcela jasná a je možné, že po přezkoumání záznamu hry bude autor branky změněn z dosud platícího Gerháta, který puk nahazoval na branku, právě na Kučeru. Sám hráč tvrdí, že se puku dotknul a pro jistotu si jej také schoval...

Souboj sousedů v tabulce má vždycky náboj navíc.
Co přinese ten páteční v OSTRAVA ARÉNĚ?