Výhrou venku povzbuzený soupeř, který navíc čerstvě opustil poslední místo v tabulce, čeká Litvínov v jeho předvánoční derniéře na ledě Mladé Boleslavi. Kdo si ve čtvrtek zajistí lepší vánoční náladu?

Stačilo jedno kolo a Litvínov se zase musí výrazněji ohlížet dozadu. Povzbudit jej z úterních výsledků mohla snad jen porážka Kladna, které zůstává v tabulce napřed jen +2, kdyby neprohrálo právě s Boleslaví.
Tři ze čtyř pronásledovatelů černožlutých naplno bodovali, Slavia přemohla Třinec, Kometa dokonce dobyla Liberec. Litvínovský náskok na jedenácté místo se rázem snížil ze sedmi na čtyři body a jak Brno (-4), tak Slavia (-7) mají navíc zápas k dobru.
O motivaci je postaráno! To musí být rezultát.
Potřeba bodovat pokud možno v každém kole není žádnou novinkou.

Boleslav ztráci na Vervu 10 bodů a to "natvrdo". V tříbodovém systému to dvacet kol před koncem není pro černožluté náskok uklidňující. Je ovšem rozdíl upravit jej na třináct, nebo na sedm bodů.
Proti Bruslařskému klubu se tým chystá vyrazit povzbudit celý autobus fanoušků.

Letošní vzájemná bilance je zatím vyrovnaná. Právě Mladá Boleslav sesadila v šestém zápase sezóny Vervu z prvního místa v tabulce domácí výhrou 2:1.
V odvetě se Litvínov vytáhl v závěru, otočil výsledek z 1:3 na 4:3 a soupeři porážku oplatil.

V úterý se na úspěchu Bruslařského klubu ve středočeském derby na Kladně výrazně podíleli litvínovští odchovanci, v brance čistým kontem gólman Hübl a vstřelenou brankou útočník Zdeněk Bahenský.  Týmu BKMB se navíc vrátili do sestavy Čutta a nejzkušenější útočník David Výborný.
Vykročil za cílem nového trenéra Nováka, který zněl: ve čtyřech zápasech do konce roku získat osm bodů.
Teď přijede plány zkřížit Litvínov.

Tak trochu o případné angažmá v kádru Vervy bude ve čtvrtek hrát švédský útočník Peter Nylander, který debutoval v mužstvu v úterý a druhým zápasem mu končí domluvené testování. "Měl to těžké, v pondělí netrénoval, byl nemocný, měl horečku. V úterý s námi na led dopoledne šel a po tréninku řekl, že by chtěl hrát, tak jsme to zkusili. Něco v něm je, uvidíme," hodnotil premiéru mladšího bratra Michaela Nylandera trenér Jiří Kučera. I on si byl vědom, že je těžké soudit hráče po 60 minutách.

Právě v den zápasu 33. kola by měl ze Skandinávie vyrazit domů útočník Jakub Černý, který ukončil angažmá ve finském TPS Turku. Ve středu proti Třinci bude poprvé trenérům k dispozici. Klub čeká na vyjádření k odporu ohledně trestu pro Martina Ručinského. Nadále se musí obejít bez něj i dlouhodoběji zraněného Františka Lukeše.

O zápas s Třincem za týden ve středu, je - jako mezi svátky tradičně - zvýšený zájem. Sezení už je téměř vyprodané vzhledem k hromadným objednávkám, navíc přijede obhájce titulu... Lístků k stání je dostatek. Předprodej začíná 27. 12. ráno.

Den po duelu s Třincem se Litvínov rozloučí se starým rokem na Kladně, což může být další šestibodový zápas. Vysílá jej stanice Nova Sport.

V lednu pak čekají fanoušky extraligové hody: celkem deset kol a mezi 8. až 17. lednem čtyři zápasy pod Krušnými horami za sebou! (Liberec, Sparta, Pardubice, Karlovy Vary).