Rozdílná i podobná je role obou soupeřů, Litvínova a Slavie, před vzájemným zápasem ve 13. kole.

Přes doporučení Vladimíra Růžičky k dalšímu setrvání v klubu a v Tipsport extralize přišla v létě Slavia o největší český talent posledních let, útočníka Tomáše Hertla. On asi nelituje, v prvních pěti zápasech v NHL (San Jose) zaznamenal sedm branek.

Sešívaný tým se ale i bez něj semkl a podpořený výkony brankáře Furcha a brankami kanonýra Bednáře lámal jednoho soupeře za druhým. Naposledy zdolal v sedmém kole Zlín doma 6:0. Pak ale jako by přišlo uspokojení a velký útlum: jen jediný získaný bod v dalších pěti zápasech. Nejhorší pro fanoušky Slavie byl debakl v derby se Spartou, pro změnu 0:6. Šňůra porážek znamenala logický pokles do středu tabulky.

Mužstvo rovněž trápí střelecká produktivita, ve zmíněných pěti utkáních vstřelilo jen pět branek. V posledních čtyřech zápasech nebodovalo.
Klubové pořadí podle součtu gólů a nahrávek stále suverénně vede Bednář (7+6).

Litvínov má stejné potíže, nedává góly a prohrál šestkrát za sebou. Předtím ale nashromáždil o osm bodů méně než Slavia a tak se propadl na průběžné poslední místo. Klub ponechal týmu důvěru a věří ve výsledkový zvrat. Přijde už ve čtvrtek (18:15)?

Se Slavií se Vervě dříve příliš nedařilo, v poslední době to však neplatí. Z minulých dvanácti mistrovských zápasů prohrála jen dva.
Oba celky se naposledy utkaly v srpnu v přípravě před touto sezónou. V Praze prohrál Litvínov 3:4 (Jurčík, Chaloupka, Rapáč), v odvetě doma remizoval 4:4 (Hübl 2, Chaloupka, Pšurný).

Doplněno: Na marodce je několik hráčů, k dispozici nebudou Stříteský, Zeman, Chaloupka a Ručinský. Opět vypomůže ústecký Sklenička, první letošní šanci v TELH dostane 22-letý Daniel Hora. Připraven bude i brankář Horák, prezentující se dobrými výkony v Mostě. Ve čtvrté formaci pak útočník Zavřel a mladý obránce Kokeš, který splňuje věkový limit. Pro oba by to byla extraligová premiéra. Po pauze trénoval Jiří Šlégr.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli černožlutý tým nastoupí na ledě Zlína k odvetě zápasu prvního kola (2:3sn). Utkání se hraje na ZS Luďka Čajky už od 15:30.