Pro Karla Kubáta to bude první zahraniční štace. Za Litvínov odehrál 518 utkání, ve kterých vstřelil 56 gólů a přidal 132 asistencí. Kromě jedné sezóny na Spartě odehrál všechna extraligová utkání právě za Litvínov.

“Karel měl ve smlouvě výstupní klauzuli, že jsme povini ho uvolnit k zahraničnímu angažmá. Jsme rádi, že se nám povedlo vyjednat dobré finační podmínky pro klub a taktéž s Karlem dojednat dohodu o pozastavení stávající smlouvy pro jeho možný případný návrat zpět do Litvínova. Přejeme Karlovi mnoho úspěchů a budeme se těšit v budoucnu na jeho návrat zpátky do našeho klubu.” říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Klub jedná o případné kvalitní náhradě, fanoušky budeme informovat v nejbližších dnech.