Jak přistoupíte k play out, když už máte jistou záchranu?

Především k tomu chceme přistoupit profesionálně. Dnes jsme měli poradu a řekli jsme si, že ty zápasy samozřejmě odehrajeme naplno. Pro nás je to prostor, kdy můžeme dát šanci mladším hráčům v jiných pozicích, než za normálních okolností. Některé mladé hráče jsme zařadili do přesilovek, jiné do oslabení, abychom viděli, jak si umí poradit si jinými rolemi. Posbíráme hráče, co máme v různých týmech, abychom je viděli. Proto jsme si stáhli i Petera Jánského, abychom se rozhodli, jestli s ním dál pokračovat či ne. To je naším cílem.

Je to pro vás skvělá příležitost vidět všechny hráče, v přípravě už takový prostor není.

To zcela určitě. Budeme chtít do tréninku zařadit i některé kluky z juniorky, ne úplně všechny máme na soupisce, protože jsme počítali s tím, že budeme hrát play off. Chceme je zařadit do systému, který jsme nastavili a který z mého pohledu byl funkční. I tohle nám přispěje k tomu, že budeme mít úplně jiný rozhled.

Po play out vás čeká hledání nového trenéra.

V každém případě musíme najít trenéra, to je hlavní priorita. Ten tým, který máme, je z 80 % podepsaný, takže budeme jen dotahovat určité věci v obraně. Chceme přivést nějaké obránce. Je pravda, že letos jsme měli až neskutečnou smůlu, kolik se nám zranilo obránců. To jsem nikdy nezažil. Musíme přivést trenéra, který mužstvu přinese náboj a ofenzivní hokej. Myslím, že se kluci v posledních čtyřech zápasech cítili komfortně. Takže tomu, kdo přijde, bychom se pokusili vysvětlit, že tenhle systém fungoval. Jak s tím naloží, rozhodne on sám. Není jednoduché sehnat trenéra, který by zapadl do nastavené koncepce. Uvidíme, jak to všechno dopadne. Já netvrdím, že to nebudu já, ani že to budu já. Budu hledat trenéra, který se do toho systému bude hodit.

Oslovil jste už někoho?

Samozřejmě jednáme, určitě jsme někoho oslovili. Do teď jsme se soustředili na to, abychom se probojovali do play off. To se bohužel nepovedlo. Teď to musíme odmakat a připravit se na příští sezonu. Chtěl bych mít jasno co nejdřív. Je to lepší, už od začátku mužstvo ví, co se bude dít.

Nastanou v realizačním týmu ještě nějaké změny?

Musíme udělat analýzu celé sezony. Uděláme individuální pohovory s hráči a realizačním týmem, nějak tu sezonu vyhodnotíme. Musíme představenstvu přednést nějaký výsledek, co se nepovedlo, co vedlo k tomu, proč jsme se neprobojovali do play off. Tohle všechno učiníme a pak uděláme nějaký závěr.

Jak už jste zmínil, nejvíce změn se zřejmě odehraje v obraně.

Když už se nám v obraně někdo chytl, tak se zranil nebo musel odejít. Je to složité. Určitě se na to chceme zaměřit, protože v útoku kvalita je a potvrdilo se to především v posledních čtyřech zápasech. Uvidíme, co bude na trhu, co se nám povede přivést.

Sezona se vydařila například Lukáši Válkovi. Co si myslíte o jeho vzestupu?

Lukáš to nevzdal. Pořád na sobě pracoval, i když to měl několik let nahoru dolu. Ne vždycky se mu dařilo, hrál ve třetí čtvrté lajně. V Litoměřicích se mu dařilo a dokázal to překlopit do extraligy. Jeho bojovností a vůlí mu tam začaly padat góly. Říká se, že všechno špatné je pro něco dobré. On zatnul zuby a věřil, že to dokáže. Nesmí usnout na vavřínech, musí to zopakovat. Lukáš ví, co chce a věřím, že to zopakuje.

Je možné, že ho bude někdo následovat, že hráčům ukázal cestu?

Od té doby, co jsme začali spolupracovat s Litoměřicemi, tak se nám hráči vraceli kvalitně připravení s čistou hlavou a chutí. Dál na tom zapracujeme, budeme s hráči mluvit, že se někde vždycky musí odrazit. Ať už to má být na začátku v Litoměřicích. Musí tomu věřit a udržet se tam. Jakmile dostanou šanci tady, tak to musí prolomit.