Minulý týden tým kapitána Dufka strávil v domácí aréně a ze dvou zápasů vydoloval pět bodů. Prvním protivníkem byli kladenští Rytíři, kteří si ze severu Čech odvezli porážku 3:4. Den nato se litvínovští střetli s Českými Budějovicemi.

Motor odstartoval duel lépe a od osmé minuty vedl po zásahu Silného. Vyrovnaný stav zařídil v přesilové hře svoji první brankou v sezoně Adam Šubrt, to bylo však na dlouhou dobu vše. Rozuzlení tuhého boje přinesl až gól v nastaveném čase, který vstřelil David Jindra.

Chemici tak díky dalšímu bodovému přínosu vystoupali tabulkou a zastavili se na šestém místě. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Přemysl Svoboda (3+10), na záda mu dýchá Lukáš Stehlík (7+5). V brance skvělé výkony předvádí Šimon Zajíček

Prvním soupeřem Litvínova bude Zlín. Moravané minulý týden vyrazili na jih, kde odehráli klání pouze jedno utkání proti rakouskému Salzburgu. Na první brankový zápis se čekalo až do druhé třetiny, gólostroj se rozjel až v poslední periodě. Ševci po celou dobu tahali za kratší konec a podlehli 3:6. Sluší se dodat, že hlavní rozhodčí rozdal 135 trestných minut.

Na čele zlínského bodování je Vojtěch Dobiáš (5+6). O tři body méně má Matěj Sebera (4+4), z obránců se nejvíce daří Tadeáši Talafovi (2+5). Jedničkou v brankovišti je Michal Kořének

Olomoučtí už mají tento týden jedno klání za sebou, v úterý v předehrávce 16. kola nestačili v Brně na tamní Kometu. Na chemiky přesto ztrácí jen dva body a okupují sedmou pozici.

Duel s Brnem od počátku lépe vycházel domácím, kteří si už v první třetině vytvořili dvoubrankový náskok. V duchu marného dotahování Mory se nesla druhá i třetí třetina, kohouti nakonec podlehli 5:6. Tři kanadské body za gól a dvě asistence zapsal David Kalač.

Kalač (6+9) zároveň nasbíral nejvíc bodů z olomouckých hráčů, druhý je Matěj Kořenek (7+7). Mezi obránci je nejproduktivnější Daniel Vosátko (2+4), nejvíce utkání odchytal Vojtěch Mokrý