Chemikům se dosud v superpoháru nedařilo, na kontě mají jedinou výhru z celkových pěti zápasů. Jejich cesta do vyřazovací části se naposledy velice zkomplikovala kvůli porážce na ledě pražské Sparty. Mužstvo kapitána Dufka by tak nyní muselo vyhrát všechny zbývající duely a zároveň spoléhat na ostatní výsledky.

Klání s Pražany začali lépe domácí, kteří se v první třetině chopili vedení díky brance Jakuba Konečného. Na jeho trefu navázal v prostřední části hry David Vitouch, chvíli nato snižoval Jan Vopat. Sparťané však duel třemi dalšími góly zlomili na svoji stranu, až v závěru se prosadili Jaroslav Fišer a David Skuhrovec.

Litvínov se tak po pěti utkáních nachází se dvěma body na předposledním místě skupiny A, přičemž poslední Slavia odehrála o zápas méně. V superpoháru se bodově nejvíce daří Marku Berkovi (0+3) a Davidu Skuhrovcovi (2+1), v brance pokaždé nastoupil Šimon Zajíček

Energie je na tom mnohem lépe. Týmu z lázeňského města aktuálně patří druhá příčka tabulky za vedoucí Spartou, ve hře o postup je ale i třetí Kladno, které má pouze o bod méně než Vary.

Zelenobílí sehráli poslední duel před vlastními fanoušky právě proti Rytířům. Západočeši otevřeli skóre v osmé minutě, kdy čtvrtou branku v soutěži vstřelil David Novotný, na konci druhé třetiny navýšil vedení Energie Tomáš Křehlík. Hostím už se nepodařilo vyrovnat, Martin Nagy v 53. minutě pouze snižoval na konečných 2:1.

„Myslím si, že naše mužstvo dneska odvedlo tvrdou a poctivou práci proti soupeři, který přijel ve velice silné sestavě. Viděli jsme parádní utkání, které nakonec na naši stranu překlopila soudržnost, obětavost a opravdu vysoce poctivá týmová hra,“ zhodnotil duel trenér Václav Eismann.

Kanadské bodování týmu i tabulku střelců vede Tomáš Křehlík (5+2). V brankovišti se střídají Adam Horák a Patrik Hamrla