Litvínovským juniorům v posledních zápasech kolísá výkonnost. To dokazuje jejich aktuální forma. Prohra v Pardubicích 3:7, vítězství nad Třincem 6:3, kterou následovala domácí prohra s Vítkovicemi 2:3. Deklasování Českých Budějovic 6:1 je na chvilku posunulo na první příčku skupiny O play off, o kterou přišli při prohře s Vítkovicemi 2:7. Aktuálně jim patří třetí příčka, díky čtyřem získaným bodům.

Naopak Chomutov jede na vítězné vlně. Po výhře nad Havlíčkovým Brodem (4:2), okusil prohru v zápase s Havířovem (2:4). Ta ho ovšem nerozhodila a dál pokračoval ve výhrách. Postupně si poradil s Olomoucí (2:0), Vítkovicemi (3:2) a Motorem (3:1). V tabulce se zatím vyhřívá na samotné první příčce tabulky. Se ziskem šesti bodů si drží jednobodový náskok na Vítkovice a dvoubodový na Litvínov.

V této sezoně se oba rivalové potkali čtyřikrát. Z toho si 3x odnesli plný bodový zisk hokejisté z Chomutova (3:0, 6:3 a 4:0). Litvínovu se povedlo vyhrát jen jednou, a to v 2:1 v chomutovské Rocknet Aréně, kdy o výhře rozhodl David Jindra.

V brankovišti Litvínova se nejčastěji objevuje Martin Pejsar, který má úspěšnost zákroků 91,47%. Z obránců se v útoku nejčastěji prosazuje Robert Bártek (3+23). Celkovým statistikám vládne Přemysl Svoboda (20+29). Ten má náskok jednoho bodu na Marka Berku (27+21). Dan Bartoš (24+16) tuto trojici uzavírá.

Prostor v brance Pirátů si dělí Dominik Pavlát (94,76%) a Richard Běhula (91,65%). Denis Zeman (6+18) je nejproduktivnějším obráncem. Produktivitu týmu ovládá Kryštof Ouřada (28+38). Druhé místo náleží Petru Chlánovi (36+28) a třetí Michalu Gutovi (13+19).