Preview - Junioři 17.09.2021
Autor: Kamila Stříteská Ströer

Junioři míří do Hradce, čeká je souboj s Mountfieldem

Junioři mají zápasový víkend. V pátek odehráli první přípravné utkání na venkovní půdě a v sobotu už míří do Hradce Králové. Mountfield má v zádech tři výhry a pyšní se prvními příčkami v tabulce. Podaří se chemikům zlomit rozjetou hradeckou šňůru? Zápas začíná v 12.00 hodin.

Juniorským chemikům se na pardubickém ledě podařil vstup do prvního dějství, ve kterém musel domácí brankář lovit rovnou třikrát puk ve své kleci. Skóre otevřel v 7. minutě Marek Slavík. O dvacet vteřin později překonal Borovičku Jan Vopat. A v 10. minutě zakončil povedenou první třetinu David Skuhrovec.

Ve druhé periodě se domácím podařilo snížit zásluhou Kale Costy, nicméně další branky v prostřední části nepadly a Litvínov měl nadále náskok. Ve 48. minutě domácí přidali gól, když Čermáka překonal Michal Hrádek.

V 50. minutě měly Pardubice velkou příležitost pro srovnání, když jeden z litvínovských hokejistů byl přistižen při hákování a následovalo trestné střílení, jehož se zhostil Dominik Pavlata, ale cestu za záda hostujícího gólmana nenašel. Poté přidal závěrečnou branku Tim Danielčák. Chemici mají na kontě pouze tři body, které pramení z výhry nad Pardubicemi.

Hradečtí junioři mají velmi povedený vstup do sezony. Ze tří zápasů vzešli vždy vítězně a na kontě tak mají plný počet bodů. V posledním klání s Chomutovem se Mountfieldu podařila závěrečná třetina, ve které svému soupeři nasázela tři branky. Z utkání se tedy radoval Hradec Králové výhrou 5:1 nad Piráty.

Zápasy - Dorost dnes

Další těsná prohra v prodloužení. Litvínovští dorostenci nestačili na favorizovanou Plzeň

Po zaváhání s pražskou Hvězdou chtěli Severočeši prohru odčinit. V cestě jim však stála silná Plzeň. Chemici dokázali s indiány držet krok až do samého konce, o dělbě bodů nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V něm se prosadil plzeňský Eichler, a tak Litvínov přijíždí z venkovního kluziště alespoň s jedním bodem.
Zápasy - Junioři včera

Junioři zničili Salzburg a podruhé za sebou vyhráli, hattrickem se blýskl Danielčák

Po páteční výhře nad Českými Budějovicemi se juniorce podařilo vysoce přehrát také rakouského soupeře. Litvínov si po brankách Lukáše Stehlíka, Marka Slavíka, Jana Vopata, Jaroslava Fišera a hattricku Tima Danielčáka připisuje další tři body do tabulky.
Zápasy - Junioři před 2 dny

Vítězný návrat na domácí půdu, junioři porazili České Budějovice 4:1

Tři zápasy čekali na první domácí vítězství, dočkali se v pátek večer. Černožlutí junioři po gólech Davida Skuhrovce, Víta Berana, Lukáše Stehlíka a Jana Vopata získali tři body proti českobudějovickému Motoru.