Mládež 16.02.2016
Autor: Martin Stříbrný

Junioři jdou do finiše. Kdo si vytáhne Černého Petra?

Osmatřicet utkání za sebou a šest rozhodujících před sebou. Litvínovští junioři ve čtvrtek vstoupí na ledě Karlových Varů do krutého boje o play-off. O to se na dálku utkají se Zlínem a Jihlavou. Kdo táhne ofenzívu Ševců a Dukly? Kdo si vytáhne Černého Petra a do vyřazovací části se nepodívá? Více v obsáhlém článku.

Litvínov (16. tým tabulky, 40 bodů)

Tabulka:

Do posledních šesti utkání základní části půjdou junioři jako šestnáctý tým tabulky, tedy poslední postupující tým do play-off. Ovšem jejich náskok na sedmnáctou Jihlavu je pouhý bod, a tak se o všem rozhodne až v úplném finiši. 


Tahouni:

Ofenzívu juniorů táhnou tři nejzkušenější hráči. Jsou jimi Jaroslav Šimeček, Josef Stříbrný a Petr Ujfaluši. Zdatně jim také pomáhají dvě budoucí naděje litvínovského hokeje a reprezentanti České republiky v týmu do osmnácti let - Kristian Reichel a Martin Havelka. V závěrečných bojích by měl také ofenzívě juniorky výrazně pomoci navrátilec po zranění - Tomáš Kučera! 


Zbylá utkání:

Konkurenti v závěrečném boji o play-off:

Je prakticky jisté, že o posledních účastnících play-off se rozhodne mezi třemi týmy, z toho jeden si vytáhne Černého Petra a vyřazovací boje si nezahraje. Pojďme si nyní týmy, se kterými se Litvínovští budou rvát o poslední místenky v play-off, přiblížit. 


Zlín (15. tým tabulky, 41 bodů)

Tahouni: Zlínští ve své sestavě nemají oproti Litvínovu žádného lídra, který by svůj tým táhl. Doposud nejproduktivnějším hráčem Zlína je Michal Gago (11+17), který má o šestnáct kanadských bodů méně než lídr produktivity Litvínova Jaroslav Šimeček. Druhým nejproduktivnějším hráčem Ševců je hráč ročníku 1998, a také reprezentant České republiky U18 - Jiří Karafiát (12+13). 

Zbylá utkání: Zlín - Pardubice (12.), Zlín - Hradec Králové (7.), České Budějovice (14.) - Zlín, Sparta (1.) - Zlín, Zlín - LITVÍNOV (16.), Zlín - Chomutov (5.) 


Jihlava (17. tým tabulky, 39 bodů)

Tahouni: Tahouny Dukly jsou dva hráči ročníku 1998! Lídrem produktivity sedmnáctého celku tabulky je Pavel Kousal (16+20). Na záda mu dýchá hráč, kterého by se podle zahraničních serverů měl týkat letošní draft NHL. Mladý talent a reprezentant České republiky do osmnácti let Ondřej Najman (13+20)! 

Zbylá utkání: Jihlava - Sparta (1.), Jihlava - České Budějovice (14.), Jihlava - Chomutov (5.), Jihlava - LITVÍNOV (16.), Jihlava - Kladno (10.), Jihlava - Slavia (6.)
Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Více >
Mládež 05.07.2019

Útočník Jindra je juniorským mistrem světa v inline hokeji

Čeští junioři na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně dosáhli skvělého úspěchu. Ve čtvrtek ve finále turnaje porazili USA 5:2 a vybojovali nejcennější kov. Jedním z hráčů byl i útočník litvínovské juniorky David Jindra.
Více >
Mládež 04.07.2019

Svoboda byl nominován na kemp U20 ve Finsku

Další pozvánku na kemp reprezentace do dvaceti let obdrželo jedno z příjemných překvapení loňské sezony - Přemysl Svoboda. Mladý útočník se v červenci zúčastní přípravného kempu a čtyř zápasů ve finském Vierumäki.
Více >