Mládež 16.02.2016
Autor: Martin Stříbrný

Junioři jdou do finiše. Kdo si vytáhne Černého Petra?

Osmatřicet utkání za sebou a šest rozhodujících před sebou. Litvínovští junioři ve čtvrtek vstoupí na ledě Karlových Varů do krutého boje o play-off. O to se na dálku utkají se Zlínem a Jihlavou. Kdo táhne ofenzívu Ševců a Dukly? Kdo si vytáhne Černého Petra a do vyřazovací části se nepodívá? Více v obsáhlém článku.

Litvínov (16. tým tabulky, 40 bodů)

Tabulka:

Do posledních šesti utkání základní části půjdou junioři jako šestnáctý tým tabulky, tedy poslední postupující tým do play-off. Ovšem jejich náskok na sedmnáctou Jihlavu je pouhý bod, a tak se o všem rozhodne až v úplném finiši. 


Tahouni:

Ofenzívu juniorů táhnou tři nejzkušenější hráči. Jsou jimi Jaroslav Šimeček, Josef Stříbrný a Petr Ujfaluši. Zdatně jim také pomáhají dvě budoucí naděje litvínovského hokeje a reprezentanti České republiky v týmu do osmnácti let - Kristian Reichel a Martin Havelka. V závěrečných bojích by měl také ofenzívě juniorky výrazně pomoci navrátilec po zranění - Tomáš Kučera! 


Zbylá utkání:

Konkurenti v závěrečném boji o play-off:

Je prakticky jisté, že o posledních účastnících play-off se rozhodne mezi třemi týmy, z toho jeden si vytáhne Černého Petra a vyřazovací boje si nezahraje. Pojďme si nyní týmy, se kterými se Litvínovští budou rvát o poslední místenky v play-off, přiblížit. 


Zlín (15. tým tabulky, 41 bodů)

Tahouni: Zlínští ve své sestavě nemají oproti Litvínovu žádného lídra, který by svůj tým táhl. Doposud nejproduktivnějším hráčem Zlína je Michal Gago (11+17), který má o šestnáct kanadských bodů méně než lídr produktivity Litvínova Jaroslav Šimeček. Druhým nejproduktivnějším hráčem Ševců je hráč ročníku 1998, a také reprezentant České republiky U18 - Jiří Karafiát (12+13). 

Zbylá utkání: Zlín - Pardubice (12.), Zlín - Hradec Králové (7.), České Budějovice (14.) - Zlín, Sparta (1.) - Zlín, Zlín - LITVÍNOV (16.), Zlín - Chomutov (5.) 


Jihlava (17. tým tabulky, 39 bodů)

Tahouni: Tahouny Dukly jsou dva hráči ročníku 1998! Lídrem produktivity sedmnáctého celku tabulky je Pavel Kousal (16+20). Na záda mu dýchá hráč, kterého by se podle zahraničních serverů měl týkat letošní draft NHL. Mladý talent a reprezentant České republiky do osmnácti let Ondřej Najman (13+20)! 

Zbylá utkání: Jihlava - Sparta (1.), Jihlava - České Budějovice (14.), Jihlava - Chomutov (5.), Jihlava - LITVÍNOV (16.), Jihlava - Kladno (10.), Jihlava - Slavia (6.)
Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce pomohlo Verva Racing teamu z litvínovského gymnázia T. G. Masaryka

Talentovaný útočník Jan Myšák, který současně navštěvuje litvínovské gymnázium spolu s asistentem trenéra Radimem Skuhrovcem předali šikovným studentům šek na částku 30.000,- Kč.
Více >
Preview - Junioři včera

Po pauze zpátky doma, juniorka vyzve Kladno a Motor

Po třítýdenní přestávce se junioři představí před vlastními fanoušky. V pátek se pokusí vyzrát na kladenské Rytíře a den nato změří síly s Českými Budějovicemi.
Více >
Rozhovory - Junioři před 2 dny

Lukáš Stehlík o zranění, formě nebo reprezentaci

Minulý rok podstatnou část sezony promarodil, teď je zpátky. Lukáš Stehlík je nejlepším střelcem litvínovské juniorky a minulý týden premiérově nastoupil v dresu reprezentace do osmnácti let.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Vítkovice Steel
HC VERVA Litvínov
×
Dnes v 17:00 | Jun.
Litvínov mládež
Rytíři Kladno